​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Mos i humb

NASA synon dërgimin e gruas së parë në Hënë

NASA ka bërë të ditur se planifikon të zbresë gruan e parë në sipërfaqen e Hënës në vitin 2024.

Zvicra siguron vaksinën për 20% të popullatës deri në fund të vitit 2021

Iniciativa Covax (Covid-19 Vaccine Global Access Facility) është një organizim shtetesh që synojnë garantimin e shpërndarjes së drejtë të vaksinave Covid-19 në...

Rama pas takimit në selinë e PS: Unë nuk jam asnjëherë i kënaqur as me veten time, lëre më me drejtuesit politikë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat pas takimit në selinë e PS me drejtuesit politik të qarqeve. Teksa fushata...

“Na fton për reflektim”, Meta citon profesorin e njohur: Pa një pjesëmarrje aktive të popullsisë dhe të të rinjve në veçanti, demokracia do të...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një analizë të profesorit të njohur Bajram Hysa për demokracinë, duke dhënë edhe një mesash...

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të dhënave të publikuara sot në kërkimin e informacionit në lidhje me koronavirusin.

Nëntë më shumë njerëz vdiqën, raporton agjencia e lajmeve bullgare BTA.

Gjithsej 12,717 njerëz u infektuan me virusin e koronës, nga të cilat 5,139 konsiderohen raste aktive.

Shumica e personave të infektuar u gjetën në zonën e Blagoevgrad (97), e ndjekur nga Varna (54), Plovdiv (45) dhe Sofje (28).

Në 24 orët e fundit janë shëruar 190 pacientë, të cilët e rritën numrin e përgjithshëm të kuruarve në 7.154.

Në spital ka 872 pacientë, 44 prej të cilëve janë në kujdesin intensiv.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...