10 arsye me vlerë pse duhet të hani fara kungulli!

Mos i humb

Serbia nuk mund të jetë anëtare e BE-së pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”

Nuk ka dyshim se pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”, Serbia nuk do të jetë anëtare e BE-së. Kështu...

Kosovë : Votohet Qeveria e re me 61 vota pro e 24 kundër

Në mes të tensioneve jashtë parlamentit dhe replikave të deputetëve Brenda tij, Kuvendi i Kosovës miratoi me 61 vota pro qeverinë e...

Në Maqedoninë e Veriut, 52 raste të reja me Covid-19 dhe 4 viktima

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. 52 raste të reja dhe 4 viktima janë...

Brazili shënon 623 vdekje të reja ndërsa Meksika 237 nga Covid-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në Brazil, me 623 vdekjet e reja numri i viktimave ka arritur në 29.937 ndërsa...

Thuajse të gjithëve iu ka ndodhur që teksa pastrojnë kungullin i flakin edhe farat.

Mirëpo diçka e tillë është e gabuar dhe më poshtë sjellim dhjetë arsye se pse duhet ti konsumoni:

-Janë të pasura me selen

-Janë të pasura me antioksidant

-Janë të pasura me hekur

-Janë të pasura me fosfor

-Janë të pasura me zink

-Kanë përmbajtje të mirë triptofani

-Janë të pasura me Omega 3

-Ndihmojnë në shëndetin e prostatës

-Parandalojnë formimin e cisteve

-Janë lehtësisht të tretshme dhe ndihmojnë për të shmangur luhatjet e glicemisë./syri.net

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Koreja e Veriut: SHBA nuk është në gjendje të kritikojë Kinën

Partia e Punës së lideri koreanoverior Kim Jong-un deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo kundër Partisë Komuniste të Kinës e...

Rusi, numri i të shëruarve tejkalon shifrën 200.000

Autoritetet shëndetësore njoftuar se që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes, në Rusi janë shëruar gjithsej 204.623 persona. Për...

Pakistani tejkalon Kinën në rastet e COVID-19

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, Kina ka raportuar 82.933 raste dhe 4.638 vdekje që nga fillimi i shpërthimit dhjetorin e...

Turqia neutralizoi 78 terroristë në maj

Zëvendësministri i Brendshëm, Ismail Catakli gjatë konferencës mujore për media tha se terroristët e neutralizuar përfshijnë 4 terroristë nga lista e të...

Maqedonia e Veriut regjistron 2 viktima dhe 120 të infektuar nga Covid-19

Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifra rekorde të personave të infektuar me koronavirus, që nga fillimi i pandemisë. Ditën e enjte janë...