Home Kosova A do të ndikojë në çështjen e Kosovës largimi i Angela Merkel?

A do të ndikojë në çështjen e Kosovës largimi i Angela Merkel?

112
0
SHARE

Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë në gjithçka që po ndodhë në Europë, po ashtu edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

Kështu ka thënë sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal në Serbi, Goran Svilanoviç.

Svilanoviç është shprehur se nuk dëshiron që në këtë moment të spekulojë se si dalja në pension e Angela Merkelit mund të ketë pasoja për ndikimin dhe rolin e Gjermanisë në zgjidhjen e çështjes së Kosovës./Kosova Post/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here