A do të ndikojë në çështjen e Kosovës largimi i Angela Merkel?

Mos i humb

Isa Mustafa paralajmëron qeverisjen e LDK-së, tregon punët që do të nisin në ditët e para

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ballafaqimi me pasojat e COVID-19 do të jetë mbi të gjitha prioritet.

Forcat turke neutralizojnë 14 terroristë të YPG/PKK-së

Forcat turke të sigurisë "neutralizuan" 14 terroristë të YPG/PKK-së në veriperëndim të Sirisë, bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të...

COVID-19, BE propozon 100 miliardë euro për të shpëtuar vendet e punës

Komisioni Evropian propozoi një paketë të re financiare për të kontribuar në pagat për kompanitë që po luftojnë me efektet ekonomike të...

Spanjë, arrin në 7.340 numri i të vdekurve nga COVID-19

Për të tretën ditë me radhë, Spanja regjistroi mbi 800 vdekje ditore nga koronavirusi i ri (COVID-19), sipas të dhënave të Ministrisë...

Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë në gjithçka që po ndodhë në Europë, po ashtu edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

Kështu ka thënë sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal në Serbi, Goran Svilanoviç.

Svilanoviç është shprehur se nuk dëshiron që në këtë moment të spekulojë se si dalja në pension e Angela Merkelit mund të ketë pasoja për ndikimin dhe rolin e Gjermanisë në zgjidhjen e çështjes së Kosovës./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.