AAK i kërkon falje publike ish-kryeministrit Mustafa

Mos i humb

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal...

Rama: Më ra për pjesë të bëj babanë e rreptë! Pse ju mendoni se më pëlqen mua t’ju mbyll në shtëpi?

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sot qytetarëve me shumë pyetje, për të gjitha kritikat që bëhen sa i takon masave të...

Propozim unik nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë mjekëve

Të anulohet kampionati dhe titulli ti dorëzohet Sergio Mattarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe...

Kryetari i Parlamentit të Izraelit njoftoi dorëheqje të papritur

Kryetari i Knessetit (Parlamenti i Izraelit), Yuli Edelstein, sot ka njoftuar dorëheqje të papritur, disa orë para një afati të caktuar nga...

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate i ka kërkuar falje ish-kryeministrit Mustafa dhe LDK-së për gjuhën e përdorur nga deputeti Bekë Berisha.

“Besojmë se mënyra se si është shprehur deputeti Berisha ka qenë e paqëllimtë! Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e përcaktuar për një gjuhë të kujdesshme në diskursin publik”, thuhet në komunikatën e AAK-së.

Kujtojmë që mbrëmë në një emision televiziv, deputeti i AAK-së, Bekë Berisha e quajti xhenaze kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...