Afrikë, numri i rasteve me COVID-19 arrin në afro 600 mijë

Mos i humb

Kuvajti planifikon të deportojë mbi gjysëm milionë punonjës të huaj

Qeveria e Kuvajtit njoftoi se kanë një plan për deportimin e mbi gjysëm milionë punonjësve të huaj për të eliminuar pabarazitë në...

Yuri Kim: Të jemi të qartë! Kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur

Ambasada e SHBA-së del sërish në mbështetje të SPAK dhe drejtësisë së re. Një mesazh i fortë, ku SHBA thekson se ka...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Rusi, rastet me COVID-19 tejkalojnë 877 mijë

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) deri më tani në Rusi është 877.135, ndërsa ai i të vdekurve 14.725.

Në kontinentin e Afrikës është rritur në 598.236 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, në gjithë kontinentin janë shënuar 16.596 raste të reja me COVID-19, duke e rritur në 598.236 numrin e rasteve, ndërsa me 256 vdekjet e reja, numri i viktimave arrin në 13.285.

Numri më i lartë i viktimave nga COVID-19 në kontinent është regjistruar në Afrikën e Jugut, me 4.079, ndërsa në Egjipt janë regjistruar 3.858, në Algjeri 1.011, Nigeri 740 dhe Sudan 650 vdekje.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në Afrikë është afro 300 mijë.

Vendet me numrin më të madh të rasteve në kontinent janë Afrika e Jugut me afër 276.242 raste, Egjipti me 82.070 dhe Nigeria me 32.558 raste.

Ndërkaq, nuk janë raportuar raste të vdekjeve në Sejshelle, Eritre dhe Ugandë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...

Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland,...

Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 vjetëve

Mbretëria e Bashkuar edhe zyrtarisht po përballet me recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë me koronavirus.

Shqipëri : Janë regjistruar 141 raste të reja me covid-19 dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur...

Holandë: Zbulohet laboratori më i madh i drogës në vend, prodhonte 200 kg kokainë në ditë me vlerë 4.5 milion euro

Policia e Hollandës ka zbuluar një laborator të madh kokaine, pasi organizoi një sulm në një ndërtesë, ku arrestoi të paktën 17...