Ahmeti siguron se në platformë nuk përfshihet çështja e kufijve

Mos i humb

Edirne, rritet lëvizshmëria e migrantëve të parregullt

Në qytetin perëndimor të Turqisë është rritur lëvizshmëria e migrantëve të parregullt (AA). Dhjetëra migrantë të parregullt të cilët...

Konfirmohet nga Brukseli, ja kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë – Serbi

Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë burimet...

Koronavirusi, dy ekipe të mjekëve po kujdestarojnë në Morinë

Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy ekipe mjekësh nga Kukësi...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Sot u është dorëzuar platforma për diskutim liderëve të shtetit, ndërsa të premten pritet të zyrtarizohet.

Këtë e konfirmoj edhe kryenegociatori i Kosovës, Shpend Ahmeti, sipas të cilit me ketë platformë kërkohet njohja e Kosovës, por nuk preket çështja e kufijve.

‘Në ketë takim nuk është diskutuar çështja e kufijve dhe as nuk do të përfshihet në platformë. Nuk ka befasi, mbesim besnik ndaj kushtetutës, qëllimi kryesor e kemi njohjen nga Serbia. Në takim u diskutuan çështjet përfundimtare për platformën. Ne jemi para përfundimit, kemi një draft të fundit, sot do i kemi edhe disa diskutime. Pres që të premten ta dorëzojmë zyrtarisht, ndoshta do t`iu dorëzohet edhe krerëve të shtetit që mos të ketë mospajtime’, ka thënë Ahmeti pas takimit të sotëm që zgjati 2 orë.

Ahmeti tha se në takimin me liderët kanë diskutuar edhe për letrën e Amerikës dërguar Kosovës.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...