Aksidenti në Shkup, mjekët po bëjnë të pamundurën për të shpëtuar të lënduarit

85
0

Në lidhje me aksidentin e mbrëmshëm tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, Ministria e Shëndetësisë informon se në ndihmë të të lënduarve janë mobilizuar të gjithë mjekët specialist dhe janë shfrytëzuar burimet nga të gjitha klinikat.

“Në shërbim kemi ekipet nga spitalet “8 Shtatori”, “Qendra Urgjente”, “Klinika e Tetovës” dhe të gjitha makinat e ndihmës së shpejtë nga Shtëpia e shëndetit të Shkupit si dhe nga Spitalet private”.

Nga atje thonë se ekipet mjekësore janë të angazhuar maksimalisht dhe po bëjnë gjithçka për të shpëtuarit të lënduarit, shkruan Alsat M.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here