Aksidentohet makina me maturantë, nisen drejt Tiranës me helikopter

Mos i humb

Bota pas koronavirusit

Nga Yuval Noah Harari Stuhia do të kalojë,por zgjedhjet që bëjmë tani mund të ndryshojnë jetën tonë për vite...

Kosovë/ Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia 6 pika kontrolli për të ndaluar hyrje-daljet

Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit,...

Lutfi Haziri njofton se Zhegra hiqet nga karantina

Nën udhëheqjen e kryetarit Lutfi Haziri, është mbledhur sot në Gjilan Komiteti për menaxhimin e situatës emergjente, ku ka vlerësuar gjendjen pas...

Para mesnatës hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind...

Bulqizë në vendin e quajtur Ura e Vocit.

Sipas policisë lokale mësohet se dy të aksidenturit ishin maturantë, të cilët po ktheheshin nga mbrëmja e maturës, teksa udhëtonin me makinë tip Benz me targa AA 046 VP.

Sipas policisë lokale shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia e madhe dhe humbja e kontrollit të drejtuesit te mjetit, fillimisht të plagosurit janë dërguar ne spitalin e Bulqizës ku dhe u është dhënë ndihma e parë, më pas janë dërguar me helikopter drejt Spitalit Ushtarak Tiranë për një mjekim më të specializuar.

Ndërkohë nga Tirana bëhet e ditur se dy të rinjtë e aksidentuar janë Berajd Mazari 18 vjeç, si dhe Fitim Brahimi 18 vjeç, të dy në gjendje të mirë shëndetësore.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...