Aksidentoi për vdekje të riun kalimtar dhe u largua nga vendi i ngjarjes, pranga 28-vjeçarit

Mos i humb

Guterres: Do ta vazhdojmë mbështetjen për Libanin në çdo mënyrë të mundur

Në fjalën e tij në një briging, Guterres theksoi se shpërthimi në Bejrut ndodhi në një kohë kur Libani tashmë po përjetonte...

Të rinjtë në të gjithë botën po e përhapin koronavirusin

Zyrtarët shëndetësorë që luftojnë me pandeminë e koronavirusit po përballen me një problem të ri – sjelljen e të rinjve, të cilët...

Apeli i Posacëm s’ndryshon masën për 2 komisionerët e Durrësit

Apeli i Posacëm rrëzon kërkesën e komisionerëve Ramiz Tuda dhe Bujar Sula për ndryshim mase. Dy komisionerët ndodhen në...

I maskuar dhe me kallashnikov në duar, ja ç’ndodhi më 8 gusht në Tushemisht

Më 8 gusht, një breshëri plumbash goditi disa mjete të parkuara në hotelin “Voloreka” në Tushemisht duke shkaktuar dëme materiale.

Një ditë pas aksidentimit të 25-vjeçarit në Përrenjas, i cili u përplas për vdekje nga një makinë teksa ecte në rrugë, policia ka arrestuar shoferin.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi A.Halili, 28 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, humbi kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë aksidentoi me pasojë vdekjen shtetasin M.Kukli, në aksin Prrenjas-Librazhd.

Burime zyrtare thanë se i riu u arrestua për veprat penale: “Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor ” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland,...

Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 vjetëve

Mbretëria e Bashkuar edhe zyrtarisht po përballet me recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë me koronavirus.

Shqipëri : Janë regjistruar 141 raste të reja me covid-19 dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur...

Holandë: Zbulohet laboratori më i madh i drogës në vend, prodhonte 200 kg kokainë në ditë me vlerë 4.5 milion euro

Policia e Hollandës ka zbuluar një laborator të madh kokaine, pasi organizoi një sulm në një ndërtesë, ku arrestoi të paktën 17...

Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e...