Aksioni i armëve në Elbasan, Lleshaj flet pas pezullimit të oficerëve

Mos i humb

Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës

Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe...

Ushtarët izraelitë martirizojnë një palestinez në kufirin e Gazës

Një palestinez është martirizuar dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e zjarrit të hapur nga ushtarët izraelitë në kufirin jugor...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Iran rritet në 12

Rritet në 12 numri i të vdekurve nga koronavirusi (Covid-19) në Iran, ndërsa konfirmohen 47 raste të tjera (AA).

Kenia, disa të vdekur nga një sulm terrorist

Tre persona e kanë humbur jetën në një sulm të pretenduar nga grupi terrorist Al-Shabaab në veri të Kenias, bëri të ditur sot policia...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar nga Hani i Hotit edhe operacionin e Elbasanit ku u zbulua një arsenal armësh të sofistikuara, rast ky i publikuar fillimisht në News 24. Lleshaj është pyetur nga gazetarët nëse oficerët u pezulluan nën dyshimin se nxorën sekrete nga superaksioni i RENEA-s.

“Çdo operacion i policisë duhet të jetë i fshehtë në fakt dhe ato që publikohen janë vetëm rezultatet jo operacionet”, – ka thënë ai.

News24 publikoi detaje mbi operacionin në Elbasan si dhe zbuloi foto të armëve të gjetura në magazine.

Pas këtij fakti u pezulluan oficerët, E.Gjyli dhe E.Hoxha, me detyrë në sektorin e Krimeve të Rënda, të cilët janë vënë edhe nën hetim administrativ. Zyrtarët e policisë refuzuan të japin detaje të mëtejshme, për faktet që kanë kundër dy oficerëve të pezulluar. Operacioni i mbajtur top sekret i zhvilluar më 1 korrik, pak orë pas atentatit në Murras ndaj dy vëllezërve, Baho, ku njëri prej tyre mbeti i vrarë.

Sakaq, kujtojmë që armët e sofistikuara të cilat dyshohen se i përkasin një grupi të mirëorganizuar në Elbasan janë dërguar për ekspertizë në laboratorin qendror shkencor. Dyshimet janë se disa nga armët janë përdorur në ngjarje të rënda kriminale në Elbasan e Shkodër.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

Greva e urisë në Ballsh, një prej naftëtarëve dërgohet në spital

Sot, në ditën e dhjetë të grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit, këta të fundit rezufojnë shërbimin mjekësor.

Zjarr në një vilë 4-katëshe në Berat

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat. Banesa e shtetasit Nuri Hibro, që ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen...

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...

Bernie Sanders e quan Netanyahu-n “racist reaksionar”

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders në debatin presidencial demokratik të martën, e quajti kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu një "racist reaksionar" (AA).