Ambasada amerikane: Kosovarët po sillen me përgjegjësi e po veprojnë me bujari rreth koronavirusit

Mos i humb

Këshilli Politik vijon aty ku e la dje, me teknologjinë në zgjedhje, pikë rendi dhe depolitizimi i administratës zgjedhore

Teknologjia në zgjedhje dhe depolitizimi i administratës zgjedhore janë dy pikat e rendit të sotëm në diskutimet e Këshillit Politik për Reformën...

Konfirmohen 4 vdekje dhe 2 raste të reja me koronavirus në Greqi

Dy raste të reja të koronavirusit në Greqi u njoftuan të hënën pasdite. Numri i përgjithshëm i rasteve është 2.918, nga të...

Kosovë : Nga nesër fillon faza e tretë e lehtësimit të masave anti-covid

Prej nesër në vend do të fillojë faza e tretë e hapjes graduale ose lehtësimit të masave anti-covid. Që...

Zvicër: Vetëm 3 të infektuar të rinj në 24 orët e fundit.

Dita e sotme ka sjellë edhe rekordin tjetër të radhës: Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, janë raportuar gjithsej tre (3) infeksione të reja...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), në Kosovë, në Ditën Botërore të Shëndetit ka falënderuar mjekët, infermierët që kontributin e tyre gjatë kësaj kohe të pandemisë COVID-19.

Përmes një njoftimi të ambasadës thuhet se: “Sot është Dita Botërore e Shëndetit, dhe si çdo ditë, ne dëshirojmë që me gjithë zemër të falënderojmë dhe përshëndesim të gjithë praktikuesit e shëndetit të Kosovës (mjekë, infermierë, portierë, etj.), Vullnetarë, kontribues të tjerë publik dhe privat, si dhe udhëheqjen e tyre për mbajtjen e front kundër COVID-19”.

Ndër tjera ata kanë vlerësuar lartë përgjegjësin e kosoavrëve për sjelljen e mirë që po tregojnënë luftën kundër koronavirusit.

“Ne gjithashtu vlerësojmë thellësisht qytetarët e Kosovës që sillen me përgjegjësi, veprojnë bujari dhe tregojnë kujdes për të mirën dhe mbijetesën tonë më të madhe në këtë kohë të vështirë. Ne e dimë se nuk ka qenë e lehtë, por ne jemi të gjithë në këtë së bashku”, thuhet në njoftim. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përfundon takimi i Soreca, Yuri Kim, Norman dhe Borchardt

Që prej orës 11:00 në zyrën e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca u mbajt takimi mes tij dhe ambasadorëve të...

Austri : 40 milionë euro investim për zgjerimin e infrastrukturës së biçikletave

Ministrja e Mbrojtjen së Klimës në Austri, Leonore Gewessler, ka bërë të ditur se është duke investuar 40 milionë euro në zgjerimin...

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.

Meta nxjerr dekretin, kush është emri i propozuar

Arben Shehu është emri i zgjedhur nga Meta që i propozohet Kuvendit të Shqipërisë për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...