Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Mos i humb

Palmer: SHBA duan një marrëveshje gjithëpërfshirëse në bisedimet Kosovë-Serbi

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer shprehet entuziast për rifillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një bisedë me portalin...

Tragjedia në Bejrut, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Të trishtuar për këtë ngjarje, jemi pranë popullit libanez

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shpreh ngushëllime për ngjarjen tragjike të ndodhur në Bejrut të Libanit, ku nga shpërthimi i fuqishëm në port...

OFL ndalet në Tiranë e Durrës, kërkon pasurinë e 5 të dënuarve për “trafik droge” e “vjedhje me armë”

Operacioni Forca e Ligjit vazhdon me të njëjtin intensitet në të gjithë territorrin e Republikës. Këtë herë, OFL ka...

CNN: Si ia doli Zelanda e Re të menaxhojë Covid 19

Zelanda e Re shënoi të dielën 100 ditë pa asnjë rast të ri brenda vendit me coronavirus – duke reflektuar me një...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën në godinen e parlamentit.
Në fokus të takimit që mësohet se ka zgjatur rreth 30 minuta ka qenë reforma zgjedhore.

Nuk dihen me saktësi detajet e këtij takimi, por kujtojmë që jemi në kushtet kur marrëveshja e dakordësuar në rezidencën amerikane për reformën zgjedhore nuk po e gjen dot dritën e votimit në Parlament.

Kjo pasi një grup deputetësh në Parlament kërkojnë ndryshimin e Kushtetutës, që lejon lista të hapura e pengon koalicionet parazgjedhore. Për këtë arsye, kryeministri Rama ka zhvilluar takim me ta dhe ka kërkuar arritjen e një marrëveshje trepalëshe.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, rreth 47000 raste të reja/ Alarm në Argjentinë e Australi

Në 24 orët e fundit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar 46808 raste të reja të koronavirusit dhe 1074 viktima.

Belgjika, me rekomandime për të mos udhëtuar në shumë kantone zvicerane

Belgjika së fundmi ka zgjeruar rekomandimin për të mos udhëtuar – dhe për të bërë testin e koronavirusit gjatë kthimit – në...

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...