Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Kryesinë e Kuvendit, nis takimin me Taulant Ballën

Mos i humb

Takimi online i NATO-s, ministrat e jashtëm pajtohen për masat kundër koronavirusit

Në takimin e parë online, ministrat e jashtëm të vendeve të NATO-s dakord mbi masat për të luftuar pandeminë e koronavirusit të...

MSh pranon nga UNICEF-i 3.6 tonelata furnizime mbrojtëse për personelin shëndetësor

Një dërgesë me furnizime profesionale mbrojtëse dhe mjekësore të siguruara nga UNICEF-i arritën sot në Prishtinë, si pjesë e mbështetjes së UNICEF-it...

Boris Johnson letër anglezëve nga karantina: Gjërat do të përkeqësohen

“Britania duhet të qëndrojë e mbyllur totalisht deri në qershor për të parandaluar siç duhet shtrirjen e plotë të koronavirusit. Kështu paralajmëroi...

Spanja regjistron 809 viktima brenda 24 orëve, shifra më e ulët këtë javë

Spanja sot regjistroi numrin më ulët të vdekjeve ditore të kësaj jave, tha Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Me 809...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Kryesinë e Kuvendit.

Ambasadorja Kim po zhvillon një takim me kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Takimi sapo ka nisur, ndërsa më poshtë iu sjellim pamjet e para kur ambasadorja hyn në Kuvend dhe nis takimin me Ballën, ndërsa nuk dihen ende temat që do të diskutohen.

Ambasadorja Yuri kim po zhvillon takime me shumicën e politikanëve në vend, pas marrjes zyrtarisht të detyrës, në fund të muajit janar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.