Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa

Mos i humb

Meta: Duhet strategji e re dhe afatgjatë për përmirësim të situatës

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë fjalës së tij të mbajtur para gazetarëve, deklaroi se janë shtuar rastet e personave të infektuar...

Maqedoninë e Veriut ka regjistruar 6 viktima dhe 205 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njoftoi sot se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 6 viktima dhe...

Kina i hedh fajin Spanjës për Covid: Lindi në Barcelonë vitin e kaluar

E njohur si epiqendra e shpërthimit të Covid-19 që në muajin nëntor, Kina ka hequr përgjegjësinë nga vetja duke fajësuar Spanjën si përhapëse...

OFL iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të drogës nga Lushnja e Kavaja

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të dënuar për trafikim narkotikësh në Lushnje e Kavajë.

Të paktën dy trupa janë gjetur nga rrënojat e varkës turistike që u fundos në Danub në kryeqytetin hungarez, Budapest, muajin e kaluar.

Zhytësit hynë në anije dhe me një vinç lundrues anija doli në sipërfaqe.

Anija mbante turistë të Koresë së Jugut kur u përplas me një anije tjetër lundrimi duke lënë 20 të vdekur dhe tetë të tjerë u zhdukën.

Pamjet nga vendi i ngjarjes të martën në mëngjes treguan kabinën dhe kuvertën e sipërme të anijes të nxjerrë nga uji ndërsa zhytësit kërkonin për viktimat.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...