Anija turke Barbaros Hayreddin Pasha vazhdon aktivitetet kërkimore në Mesdheun Lindor

Mos i humb

Manastirliu në Institutin e Shëndetit Publik: Të angazhuar për rritjen e mbulesës vaksinale

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Instituti i Shëndetit Publik, tha se po merren të gjitha masat për përballimin...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Vjosa Osmani kritikon qeverinë për trajtimin e pandemisë së COVID-19

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se pandemia e COVID-19 ka shtruar nevojën për ta rritur gatishmërinë në menaxhimin...

Ish mbreti i Spanjës thotë se do të largohet nga vendi

Ish-mbreti spanjoll Juan Carlos I ka vendosur të largohet nga Spanja, sipas një letre të publikuar sot nga Shtëpia Mbretërore.

Anija turke e kërkimeve sizmike Barbaros Hayreddin Pasha arriti në ujërat e Qipros për të vazhduar aktivitetet në Mesdheun Lindor.

Barbarossa, së bashku me anijet Tanux-1 dhe Apollo Moon, do të kryejë kërkime sizmike në zonën F për të cilën Korparata e Turke e Naftës (TPAO) ka marrë licencë nga Republika Turke e Qipros Veriore.

Zona ku do të kryhen kërkimet është shpallur NAVTEX (Njoftim për detarët), që do të vazhdojë deri më 18 shtator.

Zona F gjendet në të ashtuquajturat parcela 2 dhe 3 të deklaruara në mënyrë të njëanshme nga pala greke qipriote.

Artikulli i mëparshëmSamsung raporton rritje fitimesh
Artikulli i rradhësKurban Bajrami 2020
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...