Apple planifikon të nxjerrë iPhone SE 2: Çmimi deri në 500 dollarë

Mos i humb

Mensur Hoti emërohet kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame, në Podujevë

Pas zgjedhjeve të mbajtura ditë më parë për anëtarët e rinj të Këshillit të Bashkësisë Islame të Podujevës, Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës,...

“Rusia do të vazhdojë kontaktet me Turqinë për mos rritjen e tensioneve në Idlib”

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Rusia do të vazhdojë kontaktet me Turqinë për mos rritjen e mëtejshme të tensioneve në Idlib,  (AA). Duke...

Mbetje të rrezikshme nga Italia, protestojnë studentët: Mos helmoni të ardhmen, Shqipëria nuk është kazan toksik

Studentët protestojnë pas kapjes së sasive të mëdha të amiantit e dhjetëra fuçive me substance të rrezikshme në bordin e një trageti...

Këto janë ushqimet që duhet të hani patjetër çdo ditë

Regjimet e rrepta ushqimore janë të vështira për tu zbatuar në jetën e përditshme. E megjithatë, kur shtrohemi në tryezë, është tepër...

Duket sikur po kthehemi në ciklin e spekulimeve për produktet e reja të Apple.

Raporti aziatik Nikkei kohët e fundit raportoi se Apple planifikon të nisë një telefon vitin e ardhshëm që kushton jo më shumë se 500 dollarë, duke zëvendësuar praktikisht iPhone SE 2016.

Një nga analistët më të njohur të Apple, Ming Chi-Kuo, parashikoi që kompania do të niste një telefon kompakt, me kosto të ulët, për të rritur performancën në fillim të vitit të ardhshëm.

Në parashikimin e tij, Kuo deklaroi se telefoni i ri duhet të ketë çipin e fundit A13 Bionic dhe 3 GB RAM.

Dy vjet më parë, një numër i madh i imazheve “të rrjedhura” të telefonit iPhone SE 2 u shfaqën në internet, por Apple kurrë nuk e prezantoi zyrtarisht, duke kujtuar iPhone 8 të lansuar në të njëjtin vit, kështu që spekulohet se telefoni mund të përbëjë bazën e modelit SE 2.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Kuvajti konfirmon katër raste të reja të koronavirusit

Kuvajti konfirmoi edhe katër raste të koronavirusit të ri, duke e çuar numrin total në nëntë raste (AA). Ministria...

Turqia arreston 9 terroristë të dyshuar të DEASH-it

Burimet policore njoftojnë se të paktën 9 shtetas të huaj u arrestuan në kryeqytetin e Turqisë për shkak të dyshimeve për lidhje...

Kinë, numri i vdekjeve nga koronavirusi rritet në 2,717

Numri i vdekjeve në Kinë nga shpërthimi i koronavirusit është rritur në 2,717, bëri të ditur sot Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë së...

Koronavirusi/ Italianët ua nxjerrin inatin kinezëve. I rrahin dhe i fyejnë publikisht

Agresioni, fyerje, tallje… Nuk është një kohë e lehtë për komunitetin kinez, duke luftuar me racizmin dhe psikozën koronavirus në Itali.

Koca: Deri më tani në Turqi nuk ka koronavirus

Ministri turk i Shëndetësisë, Koca: Deri më tani në Turqi nuk është shënuar ndonjë rast i koronavirusit. Kjo nuk nënkupton se nuk...