Arbnora Fejza-Idrizi përsëri në Librin e Rekordeve Guinness

Mos i humb

Idlib, 18 vendbanime civile nën bombardimin rus

Avionët luftarakë rusë, janë duke zhvilluar sulme ajrore ndaj 18 vendbanime civile brenda zonës së deeskalimit të Idlibit (AA).

Deputeti iranian pretendon se në Qom nga koronavirusi kanë vdekur 50 persona

Deputeti i parlamentit iranian nga Qom-i, Ahmad Amirabadi, pohon se në këtë qytet gjatë dy javëve të fundit, si pasojë e llojit...

Mbetje të rrezikshme nga Italia, protestojnë studentët: Mos helmoni të ardhmen, Shqipëria nuk është kazan toksik

Studentët protestojnë pas kapjes së sasive të mëdha të amiantit e dhjetëra fuçive me substance të rrezikshme në bordin e një trageti...

Turqia mbyll përkohësisht pikat kufitare me Iranin

Turqia ka vendosur që ta mbyllë kufirin me Iranin si masë parandaluese kundër përhapjes së mëtejme të virusit të rrezikshëm. Ky vendim...

Arbnora Fejza Idrizi nga Skënderaj ka hyrë në Librin Ginis me punimin e saj të letrës.

“Është një vazo 3D me lule dhe flamuj qe e kanë njohur Kosovën. Janë përdorur 69mije copa letre origami, e veçantë e punimit është sepse është punuar pa ngjitës. Punimi paraqet popullin tonë të përvuajtur dhe te bashkuar ndërsa lulet dëshmorët” ka thënë në një prononcim për portali.info Fejza Idrizi.

“Në ketë punim kemi punuar 15 ditë nga 4 orë. Vëzhgimi ka qene nga dy profesor te kualifikuar te artit, një arkitekt dhe ndihmës kanë qene 8 nxënës. Ndërsa punimi është punuar tërësish nga unë” ka shtuar Idrizi.

Nga dje Arbnora ka marrë edhe konfirmimin zyrtar me email se punimi i saj është pranuar dhe nga tash zyrtarisht mbanë titullin për rekord botëror në librin Ginis.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...

Testohen 13 raste, zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë: Asnjë rast i konfirmuar me koronavirusin në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar...

Fëmijët më anksiozë kanë “qendra të frikës” më të mëdha në tru

Amigdala është "qendra kryesore e frikës" në tru. Ndryshimet në zhvillimin e amigdalës gjatë fëmijërisë mund të kenë një ndikim të rëndësishëm...

Si ta zbusni bukën bajat

Nuk jeni të detyruar ta hidhni bukën bajat – ndiqni këshillat tona dhe sërish kënaquni me fetat e bukës së butë

Samsung dallohet për ekranet lider të industrisë në ISE 2020

Formacionet e fundit QLED 8K SMART, The Wall for Business, dhe Flip 2 i azhurnuar prezantojnë funksione të panumërta në sektorë të...