Arifi: Bashkimi i forcave politike në dialogun me Serbinë, i domosdoshëm

Mos i humb

Halil Kastrati: 1000 pako gati për familjet nevojtare në Maqedoni

Drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se prej sot do të fillojë...

Trump: Kemi bërë një punë të mirë nëse kemi më pak se 100 mijë të vdekur

Nëse Shtetet e Bashkuara arrijnë të mbajnë “100 mijë ose më pak” vdekjet nga koronavirusi “ne do të kemi bërë një punë...

Francë, 79 për qind e të vdekurve nga COVID-19 janë mbi 75 vjeç

Në Francë, 79 për qind e të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) janë të moshës 75 vjeç e më lart, transmeton...

“26 për qind e fracezëve mendojnë se Covid-19 është prodhuar në laborator”

Një anketë e zhvilluar në Francë tregon se një pjesë e qytetarëve ndajnë mendimin se koronavirusi i ri (Covid-19) është prodhuar në...

Shefi i delegacionit të Kosovës për dialog teknik, Avni Arifi, ka bërë me dije se pala serbe nuk po tregon gatishmëri për mbajtjen e takimeve të cilat kanë për qëllim implementimin e marrëveshjeve të arritura.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se kanë kërkuar nga BE-ja dhe vendet anëtare të saj t’i bëhet presion Serbisë për implementimin e marrëveshjeve por, sipas Arifit, të gjitha kërkesat kanë hasur në veshë të shurdhër.

Ai ka vlerësuar se një bashkim i forcave politike të Kosovës në procesin e dialogut me Serbinë është i domosdoshëm.

Sipas tij, duhet të gjendet formula e duhur në mes të pozitës dhe opozitës që dialogu të përfundojë sa më shpejt dhe në mënyrë të suksesshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...