Arrestimi i ish-kryebashkiakut Agim Kajmaku në spitalin privat, policia jep detajet

Mos i humb

Në SHBA, mbi 5 milionë të infektuar me koronavirus

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus ka kaluar shifrën prej 5 milionë.

Punësohen edhe 50 infermierë, Manastirliu te “Shefqet Ndroqi”: Masat për përballimin e epidemisë në vjeshtë-dimër

50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Ekspertët: Nëse do mbaheshin maskat, shpëtonin mbi 66 mijë jetë

SHBA vijon të ketë numrin më të lartë në botë të të infektuarve dhe atyre që kanë humbur jetën si pasojë e...

Vazhdojnë demostratat në Bjellorusi, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Në Minsk të Bjellorusisë u shënua nata e dytë e protestave masive të cilat nisën pas zgjedhjeve shumë të diskutueshme të së...

Policia e Tiranës ka dhënë detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.

Përmes një njoftimi zyrtar blutë theksojnë se ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ish-kryebashkiaku po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore.

NJOFTIMI I POLICISE
Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tirane u krye ekzekutimi i urdhrit të prokurorit, për ndalimin e shtetasit në kërkim:
A. K., 49 vjeç, banues në Tiranë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tirane ka dërguar urdhrin e ekzekutimit të datës 09.11.2019, bazuar në vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, e cila i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprat penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, “Falsifikimi i dokumenteve zyrtare” dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”.

Ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ky shtetas po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore. Materialet do t’i kalojnë për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shqipëri : Janë regjistruar 141 raste të reja me covid-19 dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur...

Holandë: Zbulohet laboratori më i madh i drogës në vend, prodhonte 200 kg kokainë në ditë me vlerë 4.5 milion euro

Policia e Hollandës ka zbuluar një laborator të madh kokaine, pasi organizoi një sulm në një ndërtesë, ku arrestoi të paktën 17...

Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e...

Humb jetën në Durrës një 10-vjeçar nga Kosova

Një i mitur ka humbur jetën në Durrës. Mësohet se sot, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës,...

SHBA arrin marrëveshjen, 100 milionë doza të vaksinës kundër Covid-19

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi për një marrëveshje mes qeverisë federale dhe kompanisë amerikane bioteknologjike Moderna, për të prodhuar dhe shpërndarë 100...