Asnjë fjalë për aksionin opozitar, zbulohen porositë e para të Bashës për të deleguarit e PD

Mos i humb

Yuri Kim: Të jemi të qartë! Kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur

Ambasada e SHBA-së del sërish në mbështetje të SPAK dhe drejtësisë së re. Një mesazh i fortë, ku SHBA thekson se ka...

Libani shpall gjendje të jashtëzakonshme në Bejrut

Në seancën e djeshme të mbajtur në pallatin presidencial, qeveria po ashtu vendosi që zyrtarët e portit të qëndrojnë nën arrest shtëpiak,...

Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 74 raste të reja infektimi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije se në vend janë regjistruar 74 raste të reja me koronavirus në...

Zjarr masiv në SHBA, të paktën 8.000 persona braktisin banesat e tyre…

Të paktën 8.000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në...

Lulzim Basha ka mbledhur këtë mbrëmje në selinë e PD gjithë të deleguarit e partisë së tij në qarqe. “BalkanWeb” mëson se në mbledhje po diskutohet për plotësimin e strukturave në degët e PD.

Mësohet se përparësi për plotësimin e strukturave të demokratëve do të kenë të rinjtë dhe ata që kanë kontribuuar e themeluar Partinë Demokratike.

Gjithashtu, “BalkanWeb” ka mësuar porosinë që Basha iu ka dhënë të deleguarve të partisë, teksa iu ka kërkuar të kenë komunikim të vazhdueshëm me personat që kanë reputacion/influencë në zonat e tyre, në mënyrë që ata të bëhen pjesë e strukturave të partisë.

Ndërkohë, mësohet se deri më tani në mbledhjen në selinë blu nuk është diskutuar asgjë në lidhje me riorganizimin dhe me aksionin opozitar, që pritet të nisë këto ditë.

Nga ana tjetër, të enjten në orën 13:00, kreu i demokratëve ka thirrur në një takim edhe aleatët e tij opozitarë. Këto takime të njëpasnjëshme të opozitës vijnë me nisjen e sesionit të ri politik, ku edhe opozita duket se ka nisur përgatitjet për aksionin e radhës.

Basha ka paralajmëruar rikthimin e protestave masive në shtator, por deri më tani nuk është zbuluar asnjë detaj rreth aksioni opozitar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...