Australi: Rriten rastet e infeksionit Covid, në Melburn rikthehet bllokimi dhe izolimi

Mos i humb

Sot hapen baret, restorantet e pishinat në ambiente të mbyllura

Prej ditës së sotme do të hapen baret, restorantet si dhe pishinat në ambiente të mbyllura sipas protokolleve të detajuara të sigurisë...

Naftëtarët e Ballshit hyjnë në grevë urie, të gatshme t’ju bashkohen dhe punonjëset femra: Të vdekur dalim që këtu. Fëmijët tanë duan bukë!

Pasi paralajmëruan se do të futeshin në grevë urie, naftëtarët e Ballshit duket se e kanë konkretizuar këtë hap.

Hapet gara për kazinotë/ Ministra e Financave shpall kriteret e licencimit, afati deri më 22 tetor

Ministria e Financave ka shpallur garën për licencimin e kazinove në kryeqytet, pas vendimit të miratuar pak javë më parë për kriteret...

Ndër shtetet më të goditura në Europë, shkon në mbi 10 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Belgjikë

Ka shkuar në mbi 10 mijë numri i viktimave nga koronavirusi në Belgjikë, duke u bërë këtë shtet si ndër më të...

Qyteti i dytë më i madh në Australi, Melburni, duke filluar nga dita e enjte do t’i rikthehet bllokimit dhe izolimit.

Lajmi u njoftua nga Kryeministri i shtetit Viktoria, Daniel Andrews, i cili theksoi se

“Masa do të mbetet në fuqi për gjashtë javë”.

Qyteti i Melburnit ka pësuar kohët e fundit një rritje të rasteve Covid-19.

Vetëm në 24 orët e fundit u raportuan 191 infeksione.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

OFL zbarkon në Dibër, u kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve për vrasje

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë 3 shtetasve të dënuar veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Egjipt, shtohen thirrjet për protestat e së premtes kundër regjimit

Thirrjet për pjesëmarrje në protestën kundër regjimit të premten po rriten në Egjipt pasi një i ri u qëllua për vdekje nga...

Gjermania largon kantonin zviceran nga lista paralajmëruese e udhëtimit

Fribourg ishte shtuar në listë në fillim të shtatorit, por u hoq më 1 tetor. Kantonet perëndimore të Gjenevës...

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...