Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Mos i humb

“Po jetoj si mos më keq”, banorja në Tiranë prej 1 viti në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti: Erdhi dimri, s’kam ku rri me...

Shumë familje në Njësinë numër 4 në Tiranë, të dëmtuar që në tërmetin e 21 shtatorit, janë lënë në harresë nga shteti....

Pastrimi rrënjësor i organizmit dhe rënia nga pesha

Një prej trendeve për rënien nga pesha që po qarkullon prej vitesh është ajo e pastrimit me themel të zorrës së trashë...

“Shuplaka”, ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Gruevski dënohet me 1 vit e 6 muaj burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski është shpallur fajtor për rastin “Shuplakat”, ndërsa është dënuar me 1 vit e 6 muaj...

Kosovë : Një i vdekur dhe 62 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 528...

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi 130 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Nga ky numër, 67 raste të reja janë regjistruar në Vjenë, pasuar nga Austria e Epërme me 29 dhe Austria e Ulët me 12.

Kjo u përcaktua në bazë të 13.373 testeve të kryera. Në total, aktualisht janë 1.327 pacientë aktivë në Austri.

Aktualisht, 117 pacientë janë shtruar në spital, nga të cilët 25 në kujdes intensiv.

Që nga fillimi i epidemisë në Austri, 21.666 njerëz janë testuar pozitivë për virusin e koronës, nga të cilat 19.596 janë shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...