0 C
zurich
Tuesday, December 11, 2018
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga Keli

Keli

37 POSTIME 0 KOMENTET

“Ngjarja në konsullatë është e tmerrshme, të mbrohet stabiliteti i Arabisë...

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, në lidhje me çështjen e vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, është shprehur se ngjarjet në konsullatën në Stamboll...

SHBA dhe Turqia heqin reciprokisht sanksionet

Departamenti Amerikan i Thesarit hoqi sanksionet ndaj ministrit të Brendshëm turk, Suleyman Soylu dhe ministrit të Drejtësisë, Abdulhamit Gul. Sipas një njoftimi Departamenti Amerikan i...

Qeveria e Maqedonisë miraton draft-amendamentet e Kushtetutës

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për media ka bërë të ditur se Qeveria ka miratuar draft-amendamentet e Kushtetutës së Maqedonisë, në...

Deklarata e Balfourit, letra që ndryshoi fatin e Palestinës

Deklarata e Balfourit, të cilin ministri i jashtëm britanik i kohës Arthur Balfour ia dërgoi më 2 nëntor të vitit 1917 Lordit Rothschild, mbrojtësit...

Forcat izraelite ndërhyjnë në protestën në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë ndërhyrë me gaz lotsjellës dhe plumba gome ndaj palestinezëve që protestuan në Bregun Perëndimor të pushtuar kundër vendbanimeve ilegale hebreje dhe...

SHBA rikthen të gjitha sanksionet për Iranin

SHBA-të kanë njoftuar se po rikthejnë të gjitha sanksionet e hequra brenda marrëveshjes bërthamore të vitit 2015 me fuqitë botërore ndaj Iranit. Sekretari Amerikan i...

Në Zambia është gjetur smerald gjigant

Në shtetin afrikan Zambia është gjetur një smerald gjigand. Sipas lajmit të LiveScience, në një minë 75 për qind e së cilës është në posedim...

Veseli: Le ta dinë të gjithë, edhe Vuçiçi, se ushtria e...

Në bazë të të gjitha analizave që i kemi bërë me miqtë nga NATO, sa i përket strategjisë së sigurisë, do të kemi pesë...

Haradinaj flet për INTERPOL-in, tregon se kur Kosova do të anëtarësohet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka treguar saktë se kur Kosova do të mund të jetë pjesë e INTERPOL-it, por ka thënë se...

Reagon kryeministri Haradinaj për dorëheqjen e Gent Begollit nga Telekomi

Vjen reagimi i kryeministrit Haradinaj për dorëheqjen e Gent Begollit. Ndonëse iu deshën dy ditë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me...