-1 C
zurich
Tuesday, January 21, 2020

rtvislam

48506 POSTIME 0 KOMENTET

Keni dhimbje fyti?! Ja 5 mënyra se si të qetësoheni në...

Dhimbja e fytit përveçse e dhimbshme mund të jetë dhe shumë bezdisëse. Është e vështirë të gëlltitesh, nëse kolliteni ndjeni më shumë dhimbje, dhe...

Gjermania, muajin e ardhshëm organizon konferencën vijuese për Libinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Heiko Maas, ka bërë të ditur se muajin e ardhshëm vendi i tij do të organizojë konferencën...

Shifrat/ Pacientët shqiptarë qëndrojnë më pak ditë të shtruar në spital...

Një pacient shqiptar qëndroi jo më shumë se 5.5 ditë i shtruar në spital, thuajse gjysma e ditëve të qëndrimit të të sëmurëve në...

Ambasada britanike mirëpret vendimin e Thaçit për mandatim të Kurtit për...

Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se mirëpret vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të emëruar Albin Kurtin si kandidat për kryeministër,...

Bardhi: Nën hetim një kryetar bashkie në qarkun e Tiranës, informacione...

Njësia e dekriminalizimit pranë Prokurorisë së Përgjithshme ka nisur verifikimet mbi të shkuarën e Agron Malajt, sot kryetar bashkie në Burrel, i dalë nga...

Thaçi dërgon Dekretin Presidencial në Kuvend me emrin e Albin Kurtit...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në Kuvendin e Kosovës dekretin e Albin Kurtiti. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sapo ka dërguar në mënyrë...

Katari ndërton 40 shtëpi në një fshat të Mitrovicës për familjet...

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, së bashku me drejtorin e organizatës “Qatar Charity”, Muhamoud Abbas Shkaer, kanë vënë sot gurthemelin për ndërtimin e 44...

Zgjerohet hendeku i pabarazisë, 2153 miliarderë fitojnë sa 4.6 miliard njerëz

Dyfishimi i miliarderëve në dekadën e fundit ka përkeqësuar pabarazinë mes të pasurve dhe të varfërve. Sipas shoqatës ndërkombëtare Oksfam ky hendek po rezulton...

“2019, vit i vështirë për opozitën por jo një vit i...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se për opozitën, viti i shkuar ishte një vit i vështirë. Sipas Kryemadhit, viti 2019, nuk ishte thjesht...

U kthye nga Holanda, zhduket pa bujë 33-vjeçari në mes të...

Në këtë puntatë të parë të emisionit “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus, do të flasim për një ngjarje misterioze të patrajtuar më...