-2.2 C
zurich
Monday, February 18, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

30031 POSTIME 0 KOMENTET

Ngordh rinoçeronti i Bardhë Verior, ishte mashkull i fundit i këtij...

Si pasojë e ndërlikimeve të moshës, në Kenia ka ngordhur mashkulli i fundit në botë nga specia e rinoçerontit të Bardhë Verior. Në një deklaratë...

“Reduktimi i emetimeve të CO2 mund të shpëtojë miliona jetë”

Shkencëtarët thonë se reduktimi i emetimit të dioksidit të karbonit (CO2), mund të rezultojë me parandalimin e rreth 153 milionë vdekjeve në nivel global,...

Aksionet e Facebook-ut pësojnë humbjen më të madhe ditore në 6...

Aksionet e Facebook-ut të hënën kanë shënuar humbjen më të madhe ditore në gjashtë vitet e fundit, pasi paraprakisht gjiganti i medias sociale u...

Meta: Vlerat e vërteta njerëzore e kanë burimin te dituria dhe...

Vlerat e vërteta njerëzore, paqja shpirtërore dhe progresi shoqërisë e kanë burimin te dituria dhe drejtësia. Kështu është shprehur presidenti Ilir Meta në simpoziumin me...

Prizreni, “muzeu nën qiellin e hapur” i trashëgimisë osmane

Qyteti i Prizrenit i cili ndodhet në jugperëndim të Kosovës ka një sipërfaqe prej 640 kilometra katrorë i cili është i njohur që nga...

OKB dërgon 21 kamionë me ndihma për refugjatët në Idlib

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB), banorëve të Idlibit të Sirisë u dërgojnë ndihma humanitare me një autokolonë prej 21 kamionë. Siç raporton gazetari i...

“Gjersa depot e PKK-së ishin të mbushura, njerëzit ishin të uritur”

Civilët në qendrën e qytetit të Afrinit të pastruar nga terroristët në kuadër të operacionit "Dega e Ullirit" kanë rrëfyer për fytyrën e vërtetë...

Erdogan SHBA-së: “U përpoqët të na mashtroni”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur ta mashtrojë Turqine duke bashkëpunuar me...

Kosovë, punëtori informuese për programin “Cosme” të BE-së

Shefi i Njësisë për Kosovën në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Bashkimit Evropian (BE) në Komisionin Evropian, David...

Basha: Në Shqipërinë e vërtetë ka varfëri dhe nuk ka punë

Kreu i Partisë Demokratike në një postim në Facebook shprehet se në Shqipëri nuk ka punë. Duke publikuar shifra zyrtare të familjeve në ndihmë...