15 C
zurich
Saturday, May 25, 2019

rtvislam

35826 POSTIME 0 KOMENTET

Kosovë, miratohet formimi i komisionit rreth pjesëtarëve të FETO-s

    Kuvendi i Kosovës ka miratuar formimin e Komisionit Hetimor parlamentar i cili do të bëjë hetimin e rastit të deportimit nga Kosova në Turqi...

Macron në PE, fjalim pasionant para ligjvënësve

    Presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka kërkuar evropianëve t’i bëjnë ballë autoritarizmit në rritje dhe të riangazhohen ndaj demokracisë.  “Unë nuk dua t’i përkas një...

Shqipëri, konferencë për financat e vetëqeverisjes vendore

  Në Tiranë u mbajt konferenca kombëtare “Ligji për financat e vetëqeverisjes vendore-një vit më pas”, e cila kishte në fokus çështjet e financimit të...

Erdogan: Kushdo që ka tradhtuar këtë vend do të përballet me...

    Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se nga fillimi i operacionit "Dega e Ullirit" në Afrin të Sirisë janë neutralizuar 4.205 terroristë, si...

Duraku-Reshitaj: Sfidat e Mjedisit bëjnë të parëndësishëm kufijtë

      Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor i Maqedonisë, Sadulla Duraku, zhvilloi në Shkup një takim pune me homologen e tij kosovare, Albena Reshitaj,...

OECD: Vlerësimi i ABV-së i rëndësishëm për ambiciet europiane të Kosovës

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë e Kosovës, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në bashkëpunim me Organizatën për Koordinim...

Thaçi bisedë telefonike me kancelaren e Gjermanisë, për çfarë biseduan?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel. Sipas një komunikate lëshuar nga...

Pas disa muajsh, Isa Mustafa në një aktivitet publik

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa do të marrë pjesë në një aktivitet publik pas disa muajsh qëndrimi në Gjermani ku u...

Krasniqi: Kam mjaft dëshmi për të ngritur padi për krimet ndaj...

Instituti për Hulumtime e Krimeve të Luftës, sot ka promovuar librin “Krime dhe keqtrajtimet e pacientëve dhe personelit mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të...

Dy motra refugjate nga Kosova në Suedi: Fotoja që po drithëron...

Konkursi i përvitshëm “World Press Photo Contest 2018” ka publikuar të gjitha çmimet kryesore për fotot më të mira të vitit, ku njëra prej...