-2.2 C
zurich
Monday, February 18, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

30031 POSTIME 0 KOMENTET

Emri, konsensus në Shkup. Zaev raporton për negociatat me kryeministrin e...

Krerët shtetërorë dhe politikë të Maqedonisë diskutuan propozimet e ndërmjetësit të OKB-së, Metju Nimiç, për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë, por nuk...

Konflikti në Ukrainë, SHBA shpall sanksione të reja

Shtetet e Bashkuara kanë shpallur sanksione kundër 21 personave dhe nëntë kompanive që kanë lidhje me konfliktin e mbështetur nga Rusia në lindje të...

Zaev në Davos: T’i japim botës një Ballkan të ri pa...

Ballkani Perëndimor mund të kontribuojë shumë për të gjitha vendet e rajonit dhe për çdo fqinj nëse kultivon qasje pozitive dhe të sinqertë dhe...

Berisha: Shfuqizimi i Speciales do të ishte vetëvrasje për Kosovën

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka dhënë një intervistë duke dhënë mendimin e tij rreth iniciativës për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale, ka...

Detaje nga hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviç

Prokurori i Shtetit të Kosovës është duke kryer hetime intensive për vrasjen e politikanit nga veriut i Mitrovicës, Oliver Invanoviç. Prokuroria e Shtetit përmes një...

Reforma e ujit, pritet të shtyhet afati për kontratat e reja...

Fluksi i qytetarëve për të lidhur kontrata të reja dhe aktmarrëveshje me ujësjellësin mund të cojë në një shtyrje të afatit përtej datës 1...

Kompjuterët, me probleme. Lejojnë vjedhjen e të dhënave

Të gjithë kompjuterët e botës janë me probleme dhe do të duhen ndoshta vite të tëra për rregullimin e plotë të tyre. Tri javë pasi...

Japoni, vidhen mbi 530 mln dollarë në një sulm kibernetik

Një prej bursave më të mëdha të parave virtuale në Japoni njoftoi se humbi rreth 534 milionë dollarë, si pasojë e një sulmi kibernetik...

Shkon në 95 numri i të vrarëve në Kabul

Zyrtarët afganë thonë se numri i të vrarëve nga një sulm masiv vetëvrasës në pjesën qendrore të kryeqytetit Kabul, ka arritur në 95 vetë,...

​Kurti dhe Kurteshi takojnë strukturat e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ushtruesi i detyrës së Sekretarit Organizativ, Ismajl Kurteshi, takuan administratorët dhe kryetarët e qendrave të LVV-së. Në një...