-1.6 C
zurich
Wednesday, January 23, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

28254 POSTIME 0 KOMENTET

SHBA 364 milionë dollarë ndihmë për forcat peshmerge

Gjenerali amerikan përgjegjës për operacionet e përbashkëta në Irak, Ralph Baker, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vitin e ardhshëm do...

“Mali i Zi do të jetë promovuesi më i madh i...

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska sot në Shkup u takua me ministrin e Mbrojtjes të Malit të Zi, Predrag Boshkoviq,...

Miratohet Projektligji për ndryshimin e Ligjit për presidentin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 39 vota për, 13 kundër dhe 15 abstenime kanë miratuar në parim Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e...

“Marrëdhëniet me fqinjët kusht për anëtarësim në BE”

Në organizim të Institutit për Hulumtime Gjeostrategjike dhe Politikë të Jashtme (IHGJPJ) dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë, në Shkup po mbahet...

Irani nuk dha leje për kalimin e avionit të kryeministrit bullgar

Irani nuk ka dhënë leje që në hapësirën ajrore të saj të kalojë avioni i kryeministrit të Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili ishte duke...

Jemen, afër një milion njerëz të infektuar nga kolera

Të paktën 960 mijë persona janë infektuar nga kolera në Jemen. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njofton se në mbarë vendin nga 27 prilli janë...

Bëhuni gati për të skijuar në Zvicër

Vendpushimet në Zvicër pritet të pushtohen nga vizitorët, pasi këtë fundjavë temperatura do të bien nën zero. Temperaturat në viset malore në mbi 1500 metra...

Sa paguajnë zviceranët për TV dhe radio

Çdo vit, pothuajse çdo familje zvicerane paguan 451 franga për shërbimin e medias publike. Nëse e krahasoni këtë me vendet e huaja, kjo është...

Pacientit i kërkohet të paguajë faturën e viti 1994

Një kompani e mbledhjes së borxheve në Welsh ka faturuar një borxh të vjetruar. Njëzet e tre vjet më parë një zviceran nuk pagoi një...

Skandaloze/Ambasadori i Kosovës: Mëkati jonë është se jemi konvertuar në islam

Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, Lirim Graiçevci, ka dhënë një intervistë për huffingtonpost, ku ka folur për prejardhjen e popullit shqiptar si...