13.8 C
zurich
Wednesday, April 24, 2019

rtvislam

34363 POSTIME 0 KOMENTET

Dieta me mish që i bën mirë shëndetit?!

Kemi dëgjuar gjithmonë që mishi është i dëmshëm për shëndetin. Por, një doktor amerikan nuk është aspak kundër ngrënies së mishit. Dr. Stephen Smith, profesor...

Vitamina C, e dobishme për shëndetin

Vitamina C shërben si mburojë ndaj shumë patologjive dhe është një element ndihmës kundër gripit dhe rrufës. Vitamina C është një nga dhuratat e shumta...

Pse duhet të konsumoni patate të ëmbla

Për një jetë të shëndetshme keni nevojë për ushqim të shëndetshëm, për këtë arsye duhet të shtoni në regjimin tuaj ushqimor pataten e ëmbël....

Zbulohet çelësi që hap ADN-në

Në qeliza ekziston një çelës molekular që mund të hapë ADN-në dhe mundëson që të lexohen informacione deri tani të fshehura. Të koordinuar nga Jacques...

Shenjat që tregojnë se ju jeni duke e tepruar me sheqerin

Sheqeri thuajse gjendet në të gjitha gjërat që ne konsumojmë, madje edhe në ato ushqime që nuk ta merr mendja se mund të ekzistojnë....

Nëse këto sinjale ju paraqiten, stresi po ju shkatërron. Parandalojeni tani!

Është e pamundur ta shmangësh në botën e sotme. Por nëse jeni të stresuar dhe vazhdimisht vuani nga shenjat fizike të ankthit, sipas intv.al...

Ndërpritet seanca, nuk votohet mocioni i LDK-së

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj pas debatit 3 orësh të interpelancës kërkoi votimin e mocionit për shkarkimin e zv/kryeministrit Dardan Gashi. Mirëpo nuk votuan të...

Trump, nga Davosi: “Amerika e para” s’do të thotë Amerika “vetëm”

Donald Trump veshi kostumin e biznesmenit, kur u ngjit në podiumin e Forumit Botëror të Ekonomisë në Davos të Zvicrës, për fjalimin e shumëpritur...

Shqipëri, prezantohet plani kombëtar i gjelbërimit të vendit

Me rastin e 95-vjetorit të themelit të Shërbimit Pyjor në Shqipëri, ministri i Turizmit dhe Mjedisit i Shqipërisë, Blendi Klosi, prezantoi planin kombëtar të...

“PKK nuk ka asnjë ndryshim nga DEASH-i”

Ismail Neddef, një prej komandantëve të Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), e cila mbështet Forcat e Armatosura Turke (TSK) në Operacionin "Dega e Ullirit"...