11.2 C
zurich
Tuesday, February 19, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

30132 POSTIME 0 KOMENTET

Limaj: U’a fal të gjithëve, por kush mi kthen mua 8...

“Kush mi kthen tetë vjet?”, ka qenë pyetja që e ka përsëritur disa herë Fatmir Limaj, derisa ka folur për vuajtjet e tij gjatë...

Më shumë se 340 000 të vdekur nga lufta në Siri...

Më shumë se 340 000 persona, prej të cilëve 100 000 civilë, janë vrarë që prej fillimit të luftës në Siri në vitin 2011,...

Shpend Ahmeti e Arban Abrashi relaksojnë veten para rinumërimit

Mbrëmë u zhvillua ndeshja e basketbollit mes Kosovës dhe Lituanisë për kualifikimet e botërorit “Kina 2019”. Përfaqësuesja e Kosovës sot luajti kundër asaj të Lituanisë...

Sulmuesit e Konsullatës së Turqisë në Prizren dënohen me 5 vjet...

Gjykata Themelore në Prizren të Kosovës, Departamenti për Krime të Rënda ka dënuar me pesë vjet burgim sulmuesit e Konsullatës së Republikës së Turqisë...

Debati i politikës, “hashashi”, “Habilajt” dhe akuzat për lobimin e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti këtë të premte se aksioni për kapjen e kokave të policisë është dekonspiruar. Sipas Bashës, Edi Rama nuk...

Haki Rugova s’e pranon rezultatin e zgjedhjeve: Unë mbetem kryetar i...

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Istogut dhe kryetar i deritanishëm i këtij qyteti ka deklaruar për Klan Kosovën se nuk...

Turqia dhe Greqia tronditen nga tërmetet

Dy tërmete relativisht të fuqishme kanë goditur Greqinë dhe Turqinë në orët e mbrëmjes së të premtes. Tërmeti i parë me magnitudë 4.6 ballë është...

Limaj: Ma ofruan postin e ambasadorit në SHBA që të ikja...

Zv/kryeministri i Kosovës që është shpallur i pafajshëm nga gjykata për “Rastin MTPT” sa ishte ministër i Transportit dhe Post-telekomunikacionit, ka shpalosur në Zona...

Dikur e mbronte, tani Haradinaj kundër Kurtit

Kreu i ekzekutivit, ish bashkëpunëtori i Vetëvendosjes në opozitë kur hidhej gazi lotsjellës në seancat e Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar...

Gjermani, presidenti fton krerët e partive në bisedime për koalicion

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka ftuar udhëheqësit e ish-koalicion qeveritar në vend në një takim për javën e ardhshme, përderisa vendi po përpiqet...