16.1 C
zurich
Friday, March 22, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

32210 POSTIME 0 KOMENTET

Rrustemi: Fitorja e Vetëvendosjes është pengesë për kriminelët dhe mafinë

Anëtari i KQZ-së nga Vetëvendosje, Adnan Rrustemi ka thënë se vetëm në dy komunat ku ka fituar VV, është vendosur që të rinumërohen votat,...

Kantoni Jura cakton pagën minimale prej 20 frangash në orë

Parlamenti i Kantonit Jura ka marrë vendimin me shumicë votash për të futur në ligj pagën minimale prej 20 frangash në orë. Me këtë,...

Juncker pritet me nderime dhe me shpresa të mëdha në Bernë

Kryekomisari i Bashkimit EUropian Jean-Claude Juncker ka mbërritur sot në Bernë për një vizitë zyrtare. Ai është pritur nga presidentja e Federatës së Zvicrës,...

“Kosova dhe Shqipëria janë të bashkuara, kanë synim BE-në”

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë, shënoi 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë eveniment të ftuar ishin mbi 1500 zyrtarë të...

Investimet për infrastrukturën, duhen 1.2 mld euro në vit. Qeveria jep...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim përllogarit se Shqipëria ka nevojë për 6 miliardë euro investime në pesë vitet e ardhshme për të ndërtuar...

Kryeministri Haradinaj: Të ndriçohen vrasjet politike gjatë dhe pas luftës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre drejtuar Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi ka kërkuar që të angazhojë të gjithë mekanizmat për ndriçimin...

Scheid: 500 sulme kibernetike në muaj ndaj NATO-s

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së NATO-s për Komunikim dhe Informacion, Kevin Scheid tha se Aleanca çdo muaj po goditet nga rreth 500 sulme...

Presidenti Thaçi: E ardhmja e Kosovës është në NATO dhe BE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Rusia është duke kundërshtuar në mënyrë agresive shtetësinë e Kosovës, si në rastin e Surinamit dhe...

Meta kthen ligjin e parë, vendimi për “tarifat gjyqësore”

Presidenti Ilir Meta kthen në Parlament ligjin e parë të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për Ligjin e Tarifave Gjyqësore që u miratua vetëm me...

“Shefi i diplomacisë gjermane anuloi vizitën në Irak”

Mediat gjermane lajmërojnë se ministri i Punëve të Jashtme i këtij vendi, Sigmar Gabriel, ka anuluar vizitën e planifikuar zyrtare në Irak, meqë Qeveria...