15.7 C
zurich
Sunday, May 26, 2019

rtvislam

35878 POSTIME 0 KOMENTET

Limaj pas shpalljes i pafajshëm: Më prekën aty ku nuk duhej...

Fatmir Limaj është treguar emocional në fjalimin e tij të parë pas shpalljes i pafajshëm nga akuzat për marrje ryshfeti dhe krim të organizuar...

Kalin dënon sulmin ndaj xhamisë në Egjipt

Zëdhënësi i Presidencës së Republikës së Turqisë, İbraim Kalin, dënoi sulmin ndaj xhamisë në Egjipt, duke deklaruar se: “Turqia terrorizmin e konsideron si sulm...

Çfarë po ndodh në Londër? Qindra qytetarë evakuohen pas raportimeve për...

Qindra qytetarë janë evakuuar, për shkak të raporteve për të shtëna armësh në metronë e Londrës në rrugën Oxford. Forca të shumta të policisë të...

Thurgau: Niveli B2 i gjermanishtes, kusht për pasaportën zvicerane

Parlamenti i Kantonit Thurgau përfundimisht ka vendosur për ashpërsimin e Ligjit mbi Natyralizimin e të huajve. Vendimi kësaj here ka qenë me diferencë më...

Sirupi natyral që përmirëson shëndetin tuaj!

Nëse ndiheni të lodhur vazhdimisht dhe pa energji, atëherë është koha që të bëni disa analiza të gjakut. Por para se të shqetësoheni dhe të...

E kush nuk do ta donte këtë punë që ofron Apple?!

Besoj se puna nga shtëpia është një ndër ëndrrat e shumë njerëzve dhe së fundmi Apple e ka bërë realitet. Kjo kompani ofron një...

Çaji i bananes mrekulli kundër pagjumësisë!

Të gjithë prej nesh kemi kaluar shumë ose disa netë pa gjumë, të shqetësuar për orët që kalojnë ngadalë, qetësinë vrastare dhe mendjen bredharake...

Ushqimet që na bëjnë të ndjehemi të uritur!

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. Kjo nuk ka të bëj...

iPhone SE do të vijë në 2018-tën

Kompania Apple do të publikojë telefonin e tij më të ri iPhone SE 2 në tremujorin e parë të vitit 2018. Telefoni do të ketë...

Vetëvendosje çon ankesë, kërkojnë nga Gjykata Supreme anulimin e vendimit për...

Lëvizja Vetëvendosje ka dërguar ankesë në Gjykatën Supreme, pas vendimit të Panelit Zgjedhor të Ankesa dhe Parashtresa, se në Prishtinë dhe në Prizren të...