19.7 C
zurich
Monday, August 19, 2019

rtvislam

40564 POSTIME 0 KOMENTET

Si të japin sadaka gratë që nuk kanë të ardhura?

Gratë zakonisht janë edukatorët në shtëpi, dhe plot nga to, nuk punojnë dhe nuk kanë të ardhura mujore! Kur dëgjojnë për vlerën dhe mirësitë...

Udhëzimi i Pejgamberit (s.a.u.s.) në ruajtjen e etikës së të folurit...

Profeti (s.a.u.s.) i përzgjidhte fjalët që nxirrte nga goja. Ai zgjidhte për umetin e tij fjalët më të mira, më të bukura, më të...

Ç’është “Dita e Jetës”?

Disa mund të thonë; dita e dasmës sime, dita e diplomimit… ajo është “Dita e Jetës”. Lexo se cila është “Dita e Jetës”: – Nuk i...

Kur’ani përfiton zemrën e Jeffrey Langut, profesorit amerikan

Kur’ani përfiton zemrën e Jeffrey Langut, profesorit amerikan Dr. Xhefri Lleng (Jeffrey Lang) është profesor i matematikës në Universitetin e Kanzasit, një prej universiteteve më...

“O Zot unë dua të falem, ma mundëso të falem”

Një njeri që nuk falet, vAllahi nëse thotë vazhdimisht “O Zot unë dua të falem, ma mundëso të falem”, “O Zot unë kam dëshirë...

Kalin: Turqia do të vazhdojë të marrë masat e nevojshme për...

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın ka thënë se “Turqia do të vazhdojë të marrë masat e nevojshme për ofrimin e sigurisë në...

Kalin: Turqia do të vazhdojë të marrë masat e nevojshme për...

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin ka thënë se “Turqia do të vazhdojë të marrë masat e nevojshme për ofrimin e sigurisë në...

Vitin e kaluar mbi 15 mijë fëmijë të pashoqëruar arritën në...

Më shumë se 15.730 fëmijë të pashoqëruar vitin e kaluar kanë mbërritur në Itali përmes detit, bën të ditur organizata “Save the Children”. Nga organizata...

KEK kompenson 14 familje deri më tani për shpronësimet

Koorporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka njoftuar në lidhje me procesin e nënshkrimit të kontratave apo marrëveshjeve me banorët e fshatrave Hade dhe Shipitullë,...

Isa Mustafa në gjendje të rëndë shëndetësore, niset për në Austri

Ish-kryeministri i vendit, njëherësh i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur...