18.5 C
zurich
Sunday, June 16, 2019

rtvislam

36852 POSTIME 0 KOMENTET

Kosovë, hapen qendrat e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve...

Sot në orën 07:00 janë hapur qendrat e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës që do të mbahen...

Thaçi falenderon shtetin e Kanadasë për ndihmën ndaj Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Ministri i FSK-sw, Rrustem Berisha, kanë takuar sot ministrin e Mbrojtjes së Kanadasë, Harjit...

Veliaj: Rrugë të reja në vitin 2018

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se brenda dy viteve do të rehabilitohen edhe zonat periferike të Tiranës, të cilat janë kryesisht...

I jepet lamtumira e fundit imamit kosovar, Muhamet Lipaj

Ka ndërruar jetë mbrëmë imami i njohur kosovar, Muhamet Lipaj. I ndjeri ishte më parë ish kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame në Istog. Ai është...

Presidentja e Kroacisë: Shumë ujë do të rrjedhë në Danub, para...

Vukovari shënon 26-vjetorin e rënies në duart e agresorit serb. Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, duke folur për ndërtimin e marrëdhënieve ndërshtetërore midis Kroacisë dhe...

Flet Fatmir Limaj pas konstatimit se SMS-të janë fabrikuar

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka komentuar për herë të parë vendimin e Gjykatës, e cila i ka shpallur të papranueshme...

Sela: Nuk do të kërkoj falje, përgjegjësi kam vetëm para popullit

Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela, tha se nuk ka për qëllim t’i kërkojë falje partnerit të tij qeveritar, Ali Ahmeti sepse përgjegjësi...

Haradinaj priti në takim të përbashkët priftin dhe hoxhën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësuesit fetarë nga Lugina e Leshanit, hoxhën Ramiz Bricorin – Imam në xhaminë e Leshanit...

Donacionet

Fondacioni i rinis� Islame M�nyra e pages�s s� Donacionit p�r Rtv Islam me an� t� Bank�s: Bankverbindung Sh�nimet e Kontos Name des Beg�nstigten ( Emri yn�): Stiftung der...

Emisioni “Mëngjesi në RtvIslam”

Emisioni "Mëngjesi me Rtvislam" është një nga emisionet Radio Televizionin Islam me qendër në Zvicër. Emisioni trajton tema dhe informacione të larmishme, fetare dhe...