29.5 C
zurich
Monday, July 22, 2019

rtvislam

39436 POSTIME 0 KOMENTET

Yildirim: Vizita në Britani, mundësi për forcimin e marrëdhënieve

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, në lidhje me vizitën e tij në Britani tha se, "Do të diskutojmë për marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale,...

Aksidentohet eskorta e Ramës, plagosen dy persona në rrugën Pogradec-Korçë

Dy automjete të eskortës së kryeministrit Rama u përfshinë në një aksident në hyrje të qytetit të Korçës. Aksidenti ndodhi rreth orës 13:30 të...

Treguesit në Gjermani flasin për “koalicionin e madh”

Pas dështimit të bisedimeve paraprake për krijimin e koalicionit ndërmjet partive të Unionit Kristian (CDU/CSU), Partisë së Lirë Demokratike (FDP) dhe të Gjelbërve në...

Rexhepi: Nuk ka kompromis për restaurimin e Xhamisë së Ali Pashës...

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë (BFI), Sulejman Rexhepi, ka hedhur poshtë akuzat e shoqatës qytetare “Sovest”, duke deklaruar se restaurimi...

Avioni i Turkish Airlines bën ulje në Kanada për shkak të...

Një avion i linjës ajrore turke Turkish Airlines që po udhëtonte nga Stambolli për në Miami, ka ndryshuar rutën dhe ka kryer ulje në...

Në operacionet kundër PKK-së arrestohen 10 persona

Në operacionin e Departamentit për luftë kundër terrorizmit të policisë turke në Ankara kundër organizatës terroriste PKK janë arrestuar dhjetë persona. Siç lajmërojnë burimet nga...

Izraeli arreston 18 palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë arrestuar 18 palestinezë gjatë bastisjeve të mbrëmshme në Bregun Perëndimor të pushtuar. Në një deklaratë të ushtrisë izraelite, thuhet se të dyshuarit...

Indonezi, shpallet paralajmërimi më i lartë për shkak të vullkanit Agung

Pasi vullkani Agung, në ishullin Bali të Indonezisë, vazhdoi të hedh sasi të mëdha të hirit, është shpallur shkalla më e lartë e paralajmërimit. Agjencia...

Turqia shpall fletarrest të kuq për tre ish-prokurorë

Gjykata Supreme e Republikës së Turqisë (Yargitay) ka marrë vendim për shpalljen e fletarrestit të kuq për tre ish-prokurorë për shkak të keqpërdorimit të...

Policia e Kosovës, Apel për kujdes dhe shtim të vigjilencës gjatë...

Policia e Kosovës me qëllim të reduktimit të aksidenteve në kryeqytet dhe në gjithë Kosovën ka bërë apel tek qytetarët me theks tek drejtuesit...