3 C
zurich
Saturday, November 23, 2019

rtvislam

45602 POSTIME 0 KOMENTET

Nuk dëshironi që të tjerët të dinë se jeni online në...

Kjo është një veçori aspak për tu përgëzuar. Mbase ju dëshironi që të qëndroni online por të mos i përgjigjeni askujt. Rrjetet social çdo ditë...

Mollët shqiptare – më natyralet dhe më të pastrat në rajon

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nëse është mollë shqiptare, akoma më mirë. Molla njihet për vlera dhe përbërës...

Gjykata belge u lejon mbulesën nxënësve muslimane

Një gjykatë në Belgjikë ka vendosur se ndalesa e mbulesës për vajzat muslimane në shkollat lokale është kundër lirisë fetare. Prindërit e 11 nxënësve morën...

Si ta kuptoni se po hani vezë nga pula të sëmura?

Vezët janë një vakt i dashur nga shumë njerëz. Ato konsumohen kryesisht për mëngjes. Pa marrë parasysh se si ju pëlqejnë t’i konsumoni: të fërguara,...

Emiri i Katarit: Sulmet në Gutën Lindore, krime kundër njerëzimit

Emiri i Katarit, Sheik Tamim bin Hamad Al Thani, ka kritikuar sulmet e vazhdueshme të regjimit sirian të Bashar al-Asadit në rrethinat e Damaskut...

Kujt i foli Rama për ndihmën ekonomike?! Ministrave të tij dhe...

E vërteta e atyre banorëve të Beratit që tentuan dy herë pa sukses të merrnin një shpjegim nga kryeministri, është se janë përjashtuar padrejtësisht...

A kanë ndryshuar qëndrim të dorëhequrit e VV-së për Demarkacionin, flet...

Edhe me marrëveshjen e sotme të partive në lidhje me ratifikimin e Demarkacionit nuk është përmbyllur puna e sigurimit të votave, për ta miratuar...

Haradinaj thërret konferencë të jashtëzakonshme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, do të mbaj konferencë të jashtëzakonshme. Konferenca do të mbahen në ndërtesën e Qeverisë. Në komunikatën e Zyrës së...

Thaçi: Konsensusi i arritur siguron lirinë e lëvizjes për qytetarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se marrëveshja e sotme e partive politike për ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me...

Deputeti i LDK-së kërkon përkrahje nga Vetëvendosje, jo nga Lista Serbe

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka përshendetur marrëveshjen e arritur nga partite shqiptare për ratifikimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi në...