2 C
zurich
Thursday, December 12, 2019

rtvislam

46429 POSTIME 0 KOMENTET

Yildirim: SHBA-të ende kanë kohë për t’u kthyer nga gabimi

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, tha se SHBA-të ende kanë kohë për t'u kthyer nga gabimi, duke iu referuar mbështetjes amerikane për organizatën terroriste...

Kryeministri i Malit të Zi nesër në Kosovë

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviç viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër viziton Kosovën kryeministri...

Hoxhaj: Kosovës i duhet qartësi strategjike për të ardhmen e saj

Zv/kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New York, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe...

Gabimi i pilotit, shkak i rrëzimit të avionit në Rusi

Hetuesit pohojnë se rrëzimi i avionit të pasagjerëve, në të cilin humbën jetën 71 persona, me siguri është shkaktuar nga gabimi i pilotit i...

Sejko një FMN me vendimin për kufizimin e euros

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko priti në një takim zëvendësdrejtorin e Përgjithshëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang. Guvernatori Sejko e njohu numrin...

Veseli viziton Adem Demaçin, e uron për 10 vjetorin e Pavarësisë

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka vizituar sot Adem Demaçin në shtëpinë e tij. Këtë e bëri të ditur Veseli përmes një postimi në facebook,...

Mes universiteteve të Kosovës dhe Iwoas, mundësi bashkëpunimi

Shyqri Bytyqi, ministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, gjatë vizitës së tij në Iowa të SHBA-ve, ka vizituar dy universitete , State University dhe...

Kosovë, shqiptohet gjobë 12.000 euro për kolegjin “Mehmet Akif”

Gjykata Themelore në Prishtinë, duke u bazuar në të gjeturat nga inspektimi i zhvilluar nga Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale e...

Lavrov kritikon SHBA-të në lidhje me Sirinë

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, duke pohuar se është një pikëpamje e ngushtë injorimi i qasjes së Turqisë ndaj grupeve të ndryshme...

“Asnjë anëtar i NATO-s nuk ka qenë i ekspozuar ndaj terrorizmit...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me Operacionin "Dega e Ullirit" tha se Turqia ka shqetësime legjitime për sigurinë. Ai ka...