- Advertisement -

AUTHOR NAME

RTV ISLAM

54314 POSTS
0 COMMENTS

Qeveria: Lista Serbe nuk është larguar përfundimisht

Pavarësisht se Lista Serbe ka deklaruar se ka braktisur koalicionin qeverisës, largimi i përfaqësuesve të këtij subjekti politik nga Qeveria e Kosovës nuk është...

AMA raporton në Kuvend; kryefjala është dixhitalizimi

Kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Gentian Sala paraqiti para Komisionit të Medias raportin për vitin 2017 të institucionit që drejton. Dixhitalizimi ishte në...

Këto janë mrekullitë që bën biçikleta për shëndetin

Aktiviteti fizik është i këshillueshëm pasi sjell mjaft të mira për shëndetin tonë. Mjekët veçojnë përdorimin e biçikletës si një mënyrë mjaft efektive për të...

Lulja që shëron shumë sëmundje, gjendet kudo në Kosovë

Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet. Lulja e Akilit (apo...

Zbulohet një enzimë që ha plastikën

Një zgjidhje e mundshme e një prej problemeve më të mëdha të mjedisit: ajo e plastikës. Një ekip shkencëtarësh nga universiteti i Portsmouth dhe...

Si duhet të veproni nëse ndrydhni këmbën?

Ndrydhja e këmbës nuk është një problem serioz shëndetësor, pasi mund të kalojë edhe pa trajtim të specializuar. Nëse veproni në kohë, nuk do të...

Në Shkup organizohet aktivitet me rastin e 23 Prillit

Me rastin e festës së Turqisë 23 Prilli, Ditës së Sovranitetit Kombëtar dhe Fëmijëve, në shkollën fillore në gjuhën turke Tefejuz në Shkup u...

Pas protestave në Armeni, dorëhiqet kryeministri Serzh Sargsyan

Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan, ka dhënë dorëheqje pas protestave të shumta kundër tij në Armeni. Sargsyan ka njoftuar për dorëheqjen e tij duke u...

Ruçi në Talin për mbështetje për negociatat, Suedia ndër të parat pro

Suedia dhe vendet skandinave janë ndër të parat vende anëtare të BE që bëjnë të ditur se mbështesin Shqipërinë në hapjen e negociatave. Kryetari i...

Vetëvendosje: Kosova me më pak se një libër për kokë banori

Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur shqetësimet e saj lidhur me gjendjen alarmante dhe mohimin e së drejtës të qytetarëve për qasje ndaj libërit. Ndërsa ka...

Latest news

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...
- Advertisement -