11.4 C
zurich
Sunday, December 15, 2019

rtvislam

46680 POSTIME 0 KOMENTET

Erdogan: Jerusalemi është “vijë e kuqe” për myslimanët

Presidenti turk dhe njëkohësisht kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim, Rexhep Tajip Erdogan mbajti një fjalim në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë...

Integrimi, Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave

Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund...

90% të zviceranëve, krenarë me vendin e tyre

Pjesë e studimit të fundit, të realizuar nga Instituti për Hulumtimin e Opinionit GFS Bern dhe të sponsoruar nga Credut Suisse, ka qenë edhe...

BE e vendos Zvicrën në “Listën gri” për shkak të praktikave...

Ishte spekuluar prej kohësh rreth rrezikut që Zvicra të futet në të ashtuquajturën “Watch-List” (listë e vëzhgimit) të përpiluar nga BE. Dhe kjo tani...

A është Anastasia vajza më e bukur në botë?

Një 6-vjeçare nga Rusia është quajtur si “vajza më e bukur në botë”, duke ndjekur hapat e modeles franceze Thylane Blondeau. Anastasia Knyazeva ka tashmë...

Ja pse u shkarkua zv/ministri

Arbër Vllahiu tregoi pse u shkarkua zëvendësministri Fatir Berzati. Pas shkarkimit të Fatir Berzatit, zv/ministrit nga komuniteti goran, Arbër Vllahiu, shefi i kabinetit në Zyrën...

Sigurimi nga përmbytjet, kompanitë: Çmimet nga 20-50 euro

Kompanitë e sigurimit janë dakort për një nismë ligjore, e cila do ta bënte të detyrueshëm sigurimin vjetor të të gjitha banesave ndaj katastrofave...

VV do të votojë kundër buxhetit për vitin 2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se VV do të votojë kundër buxhetit për vitin 2018,...

Tabaku: Të dhënat e qeverisë, propagandë në kohë përmbytjesh

Qeveria Rama në mandatin e parë nuk ka hapuar 260 mijë vende pune, por vetëm 30 mijë, sipas INSTAT. Kështu deklaron deputetja e Partisë...

Pacolli: Mos liberalizimi i vizave për kosovarët, është dështim i BE-së

Zv/kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Behxhet Pacolli, në një intervistë për Deutche Welle ka thënë se mos liberalizimi i vizave për qytetarët...