5 C
zurich
Tuesday, January 28, 2020

rtvislam

48873 POSTIME 0 KOMENTET

Siri, 18 të vdekur gjatë sulmeve të regjimit të Asadit në...

Gjatë sulmeve të forcave të regjimit të presidentit sirian Bashar al-Asad të kryera në vendbanimet e Gutës Lindore, kanë humbur jetën 18 civilë. Pjesëtarët e...

Egjiptianët përshëndesin shpalljen e zisë nga Turqia

Figura politike të Egjiptit kanë mirëpritur vendimin e Turqisë për të shpallur një ditë zie kombëtare për shkak të sulmit terrorist në Xhaminë El...

Kuvajt, burg për 68 persona përfshirë deputetë për ngjarjet në Parlament

Gjykata në Kuvajt ka dënuar 68 aktivistë opozitarë në mesin e të cilëve ka deputetë dhe ish-deputetë, të cilëve u ka shqiptuar dënimin me...

Fillon mbledhja e përbashkët qeveritare Shqipëri-Kosovë

Në qytetin e Korçës ka filluar mbledhja e përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës. Fillimisht është pritur me ceremoni zyrtare delegacioni i...

Lladrovci: Sot më shumë se kurrë ndihemi krenar me këto data...

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka mbajtur sot seancë solemne në Kuvendin e Drenasit, dedikuar Festave të Nëntorit. Në fjalimin e tij të...

FSK gati të bëhet me ushtri

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thënë sot se FSK-ja qysh tash është e gatshme të shndërrohet në Ushtri të...

Fatura 1 mln dollarë, socialistët kërkojnë hetim

Partia Socialiste e ka pyetur sot kreun demokrat Lulzim Basha se ku i gjeti 1 milionë dollarët me të cilat pagoi kompaninë lobuese në...

Thaçi: Secili qytetar mburret me të arriturat e FSK-së

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës në “Ditën e Forcës”, pa dallim përkatësie apo...

Nisma për Kosovën, tashmë edhe në Deçan

Nisma për Kosovën ka njoftuar se sot me 27 nëntor 2017, ka themeluar degën në Deçan. Kryetar i degës së Nisma për Kosovën atje është...

Daçiç: Kosovën e kanë njohur më pak se 100 shtete

Zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është njeriu që e udhëheqë luftën kundër Kosovës në arenën ndërkombëtare. Daçiq gjatë gjithë...