- Advertisement -

AUTHOR NAME

RTV ISLAM

54531 POSTS
0 COMMENTS

Forcat Ajrore Amerikane: Pilotë, pastroni xhamat!

Forcat Ajrore Amerikane i kanë kërkuar pilotëve të tyre me bazë në Britaninë e Madhe, t’i mbajnë xhamat e dritareve të pastra për të...

Arrestohet në kufi kosovari i kërkuar nga Interpoli

Është arrestuar një shtetas nga Kosova në pikën kufitare të Morinës. Shtetasi Jakup Smaili rezulton i shpallur në kërkim nga Interpoli, pasi mbi të rëndon...

Kulla e Ajfellit fik dritat në nderim të viktimave në Egjipt

Në shenjë solidariteti me familjet e personave që humbën jetën dhe të plagosurit në sulmin ndaj xhamisë në Egjipt, në mesnatë janë fikur dritat...

Pasuria e drejtorit të “Amazon” mbi 100 miliardë dollarë

Vlera neto e drejtorit ekzekutiv të kompanisë "Amazon", Jeff Bezos, kaloi shifrat mbi 100 miliardë dollarë të premten, pasi aksionet e kompanisë së tij...

Ukraina, mbi 50 për qind të gazit e importon nga Europa

Importet e gazit natyror të Ukrainës janë rritur me rreth 50 për qind, duke shkuar në 11.8 miliardë metra kub (bcm) këtë vit, tha...

Guterres paralajmëron për konflikt të mundshëm Izrael-Hezbollah

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres paralajmëroi për rritjen e mundësisë për një konflikti të ri të mundshëm ndërmjet Hezbollahut...

Turqia e gatshme të ndihmojë Egjiptin pas sulmit terrorist

Zv/kryeministri i Turqisë, Bekir Bozdag të shtunën deklaroi se Turqia ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar Egjiptin pas sulmit vdekjeprurës ndaj një xhamie në...

SHBA dhe Franca dënojnë sulmin ndaj xhamisë në Egjipt

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai i Francës Emmanuel Macron kanë zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Egjiptit Abdulfettah es-Sisi lidhur me sulmin...

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, do të firmosen 4 marrëveshje

Dy qeveritë, të Shqipërisë dhe të Kosovës do të mblidhen në Vlorë, në kuadër dhe të festave të nëntorit, ku do të firmosen katër...

Egjipt, vriten disa sulmues të xhamisë në Sinai

Një numër sulmuesish të përfshirë në sulmin vdekjeprurës me bombë në një xhami në Gadishullin e Sinait në Egjipt janë vrarë, tha zëdhënësi i...

Latest news

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Afrikë e Jugut: Masat e izolimit, “jo kushtetuese” dhe “të pavlefshme”

Një gjykatë afrikano-jugore ka vendosur se disa rregulla të izolimit, të vendosura nga qeveria, ishin jo kushtetuese dhe të pavlefshme.
- Advertisement -