Autoriteti Francez: Të përgatitemi për valën e dytë të pandemisë

Mos i humb

Samsung raporton rritje fitimesh

Samsung electronics ka parë fitimet e saj të rriten ndërsa shitjet janë ndihmuar nga miliona njerëz që kanë punuar apo mësuar nga...

Avokati i Shullazit ankimon vendimin: Punon në burg dhe ka sjellje të mirë!

“Kokat” e krimit kanë nisur të refuzojë izolimin në qelitë e burgut të sigurisë së lartë “41 bis”. Të parët që e...

Arrestohen dy vëllezërit, çfarë iu gjeti policia

Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Fushë Prezë, ku u vra me kallashnikov taksisti 71-vjeçar...

Manastirliu: Po iu përmbahemi protokolleve të përcaktuara për ndjekjen e pacientëve

Tiranë, 6 Gusht – Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar qendrën shëndetësore nr.10 në kryeqytet, ku deklaroi se mjekët e familjes...

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetësisë në Francë, Jerome Salomon ka deklaruar për gazetën franceze ‘Le Figaro’ se “Ne duhet të përgatitemi për një ristartim të epidemisë nëse jo për një valë të dytë”, e cila është e mundur “këtë vjeshtë ose këtë dimër”.

Salomon tha gjithashtu se “Ne nuk dimë gjithçka për sjelljen sezonale të këtij virusi që është ende në qarkullim” dhe se “duhet mobilizim nga të gjithë për të përballuar dhe menaxhuar Covid”.

Numri dy i Ministrisë së Shëndetësisë në francë theksoi se “Ajo që duhet ta kuptojmë mirë, është se në thelb janë sjelljet tona ato që ndikojnë në rigjenerimin e epidemisë” dhe se “ nëse duam ta shmangim atë, secili prej nesh duhet të vazhdojë të respektojë masat e sigurisë, masat higjienike, distancimin fizik dhe përdorimin e maskës, veçanërisht në tubime dhe hapësira të mbyllura ”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...