Balla : Shqipëria nuk është një mijë m² në bulevard, ku luhet teatër nga Luli dhe Monika

Mos i humb

Basha: Opozita e gatshme për të përmbyllur procesin me garanci për zgjedhje të lira e të ndershme

Kreu i opozitës shprehu falenderimin për Komisionerin për Zgjerimin, i cili tha pak më parë se arritja e një marrëveshje për reformën...

Në Maqedoninë Veriore janë rregjistruar 101 raste të reja me COVID-19

​Nga 974 teste për Covid-19 të bëra gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore, 101 persona kanë rezultuar pozitiv. Më shumë...

Nga sot Vetëvendosja kërkon zgjedhje edhe në sheshe

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin për zgjedhje të reja. Në sheshin “Nënë Tereza” Lëvizja Vetëvendosje...

Soreca: Kemi arritur një pikë vrulli

Ka përfunduar takimi maratonë i Këshillit Politik dhe ambasadorëve të huaj në vendin tonë. Në një deklaratë për shtyp ambasadori i BE-së,...

Në prag të festës së Bajramit, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Lorenc Tosku ishin në qendrën të paketimit dhe shpërndarjes së pakove ushqimore në qytetin e Peqinit.
Në fjalën e tij Balla tha se në prag të festës së Bajramit do të shpërndahen për familjet në nevojë mbi 500 pako ushqimore.

“Për çdo vit për festën Bajramit nuk ka munguar solidariteti me familjet në nevojë, por këtë vit situata është e jashtëzakonshme dhe mbështetja për më nevojtarët është e domosdoshme. Peqini për fat nuk ka patur persona të identifikuar me COVID-19 dhe populli i Peqinit i ka respektuar masat e mbrojtjes nga ky armik i padukshëm.

Pjesa e parë e operacionit humanitar në këtë bashki u krye me ndihmën e organizatave, bizneseve, kontributeve individuale, ndërsa do të vijojë puna edhe më tej për t’ju gjendur çdo familje në nevojë, por edhe çdo të moshuari të vetmuar me shërbimet që ka nevojë.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

Pakot ushqimore që po shpërndahen sot janë blerë sipas procedurave të përcaktuara nga Qeveria bazuar në Fondin e Emergjencave Civile të Bashkisë Prrenjas. Janë pako të plota ushqimore të cilat përmbajnë të gjitha produktet e domosdoshme për një familje. Vendimi i Qeverisë ka përcaktuar qartë cilat janë familjet që përfitojnë. Ndërkohë në Peqin edhe procesi i shpërndarjes së ndihmës ekonomike të dyfishuar për shkak të Luftës ka qenë korrekt dhe në kohë.

Dua t’u them të gjithë atyre që në këtë situatë të vështirë nuk tregojnë aspak solidaritet, por thjeshtë shajnë e komentojnë nga studiot e darkës në televizione, se ky operacion humanitar, i cili u ka ardhur në ndihmë dhjetra mijëra familjeve në të gjithë Shqipërinë, ishte dhe mbetet i domosdoshëm”, deklaroi Balla.

Sipas Ballës Shqipëria nuk është një mijë m² në bulevard, ku luhet teatër nga Luli dhe Mona.

“Shqipëria nuk është një mijë m² në bulevard, ku luhet teatër nga Luli dhe Mona bashkë me ndonjë aktor episodik e me ca figurantë, sa herë t’iu teket. E ku vajtimi për teatrin, ia ka lënë vendin mbledhjes së firmave për partinë e re me seli në Presidencë.

Ky operacion humanitar do të vijojë deri në fund të kësaj lufte. Çdo ditë, deri ditën e fundit”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Afrikë e Jugut: Masat e izolimit, “jo kushtetuese” dhe “të pavlefshme”

Një gjykatë afrikano-jugore ka vendosur se disa rregulla të izolimit, të vendosura nga qeveria, ishin jo kushtetuese dhe të pavlefshme.