Bamirësi për Kurban Bajram, kasapi që i shpërndan mish falas besimtarëve

Mos i humb

Për “thirrjen për rezistencë” Thaçi mund të dënohet me 5 vjet burgim

Interpretimi i ligjshmërisë së vendimeve të Qeverisë dhe thirrja që qytetarët të mos i zbatojnë vendimet e saj e kanë shtyrë Ministrinë...

Marrëveshja Di Maio – Rama, 30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të arrijnë në Itali të Shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinjë në urgjencën e Coronavirus.

“Nga Covid-19 mund të vdesin të paktën 200 mijë njerëz këtë vit në SHBA”

Specialistët për sëmundje infektive kanë parashikuar se në SHBA, në skenarin më të keq mund të vdesin nga 200 mijë deri në...

Ushtria e Nigerisë vret një komandant të lartë të Boko Haram

Ushtria e Nigerisë njoftoi se kohët e fundit gjatë një operacioni ka vrarë një komandant të lartë të Boko Haram, njoftuan sot...

Besimtarët po bëjnë përgatitjet e fundit për Kurban Bajramin, që është festa më e rëndësishëm në kalendarin islam.

Ata po blejnë bagëti, që i therin dhe mishin e ndajnë në tre pjesë, një për vete dhe dy për njerëzit në nevojë, që të festojnë edhe ata si gjithë të tjerët.

Agroni është në valën e punës, pasi punon prej 25 vjetësh si kasap. Çdo vit babai i tre fëmijëve shpërndan mish për sevap.

Bagëtitë i marrin nga zonat më të larta dhe më të shijshme, si mali i Korabit. Ky vit ndryshon nga i mëparshmi, pasi Agroni tregon se vitin e kaluar kishte therur 600 krerë bagëti, ndërsa këtë herë vetëm 350./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku po synon të marrë më shumë jetë

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e...

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).