Banorët e Astirit, “vizitë” Ramës në Surrel

Mos i humb

Zvicër : Aeroporti i Cyrihut, nga fillimi i qershorit rihapet

Fillimi i qershorit do të jetë pika kthesë drejt kalimit në normalitet të trafikut ajror në Zvicër, prandaj edhe në aeroportin më...

Rusia sërish dërgon mercenarë në Libi nga Siria për të luftuar për Haftarin

Sipas burimeve lokale, Rusia, e cila mbështet regjimin e Asadit në Siri, vazhdon të forcojë radhët e Haftarit në Siri me mercenarë...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Basha takim me punonjësit e fasonerive në Fushë-Krujë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati një takim me punonjësit e fasonerive në Fushë-Krujë. “Shqiptarët në çdo cep...

Protesta e tyre vijon prej më shumë se dy muajsh, por banorët e “Astirit” nuk janë dorëzuar dhe kanë dalë sërish sot për të bllokuar në të dy kahet, aksin që të çon nga “Pallati me Shigjeta” te sheshi “Shqiponja”, për të treguar që janë kundër shembjes së banesave të tyre për shkak të projektit për ndërtimin e “Unazës së Madhe” të Tiranës.

Por sot në mbrëmje ata kanë vendosur të përshkallëzojnë protestën e tyre, duke nisur një marshim drejt shtëpisë së kryeministrit Edi Rama, në fshatin Surrel.

Aktualisht banorët e “Astirit”, të mbështetur nga deputeti i PD-së, Klevis Balliu janë duke marshuar drejt kësaj rrethine të Tiranës. Ata mbajnë me vete disa pishtarë dhe do të tentojnë t’i afrohen shtëpisë së shefit të qeverisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...