Ballina Shqipëria Basha mbledh aleatët, diskutohet strategjia e opozitës për ministrin Xhafaj

Basha mbledh aleatët, diskutohet strategjia e opozitës për ministrin Xhafaj

34
0

Lulzim Basha ka mbledhur në këto momente, në selinë e PD, aleatët e PD.

Në këtë takim të pranishëm janë aleatët opozitarë të demokratëve në parlament, dhe në qendër të takimit do të jetë aksioni opozitar pas akuzave dhe kërkesën për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.

Një ditë më parë, opozita bllokoi Parlamentin, ndërsa paralajmëroi protesta për të kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm.

Po një ditë më parë, demokratët publikuan edhe një intervistë, me audio dhe video, të dëshmitarit X, tashmë të prezantuar me emrin Albert Veliu.

Opozita pritet të dalë pas kësaj mbledhje, me një qëndrim për hapat që do të ndjekë në vijim ndërsa pritet edhe një dalje për mediat./Top Channel/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here