Basha poston kushtrimin e poetit disident Havzi Nela në 32 vjetorin e varjes së tij

Mos i humb

COVID-19 në një shkollë 9-vjeçare të Poliçanit, infektohen 4 mësuesë, pozitiv dhe një polic i Beratit

4 mësues në një shkollë 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçan kanë rezultuar të infektuar me Coronavirus. Mësuesit udhëtonin të gjithë së...

Vaji i Peshkut – Përse Duhet Të Tregoni Kujdes Me Vitaminat D, E dhe A

Vaji i peshkut është yndyra që merret nga indet e peshkut siç është harenga, peshku ton, skumbria dhe sardelet.

Fauci: Kemi gabuar me asimptomatikët…50% e rasteve totale, të transmetuara prej tyre

‘Kemi gabuar me asimptomatikët Sars-CoV-2’- Kështu u shpreh kryevirologu amerikan Anthony Fauci i cili theksoi se “Ajo që nuk e dinim në...

Sërish radhë udhëtarësh shqiptarë në Kapshticë, çfarë kërkon pala greke prej tyre

Një numër i konsiderueshëm shtetasish shqiptarë janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të parregullsisë në dokumentacionin që...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar sot në 32 vjetorin e varjes së tij, poetin disident Havzi Nela.

Përmes Twitter-it Basha ka postuar kushtrimin e poetit, ndërsa e vlerëson si poetin e pavdekësisë

Postimi i plotë

“Thoni: Desh, kërkoi lirinë,
Si skifter në fluturim,
Provoi prangat, t’errtë qelinë,
Për të mjerët, lëshoi kushtrim.
Thoni se: E qorroi terri
Thoni: Dielli nuk u ngrohu.
Thoni se: E trishtoi tmerri
E të shtypunit i tha: Çohu!”
Havzi Nela – Poeti i pavdeksisë

Efclbt3xsaac5eb
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja...

Kosovë / Dështon për herë të tretë votimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike Covid-19

Kuvendi i Kosovës ka dështuar për herë të tretë të votojë në lexim të parë Projketligjin për Rimëkëmbje ekonomike Covid-19.

I zhgënjyer nga shteti, qytetari nga Shijaku detyrohet të kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, 8 muaj as përkrahje, as ndihmë,...

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta...

Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!

Seria “Princi i Bel-Air”-it që edhe shënoi fillimin e karrierës së Uill Smith në televizion, feston 30 vjetorin. Dhe...

Më shumë se 30 të vdekur nga zjarret në Kaliforni/ Shkencëtarët: Ngrohja globale pati ndikim të lartë

Zjarret masive të rëna në Kaliforni nga ngritur shumë shqetësime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.