BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Mos i humb

Anija turke Barbaros Hayreddin Pasha vazhdon aktivitetet kërkimore në Mesdheun Lindor

Anija turke e kërkimeve sizmike Barbaros Hayreddin Pasha arriti në ujërat e Qipros për të vazhduar aktivitetet në Mesdheun Lindor.

Sfidat e presidentit Trump për t’u rizgjedhur në nëntor

Amerikanët do të shkojnë në votime në 3 nëntor për të zgjedhur presidentin. Republikani Donald Trump dhe sfiduesi i tij i pritshëm...

“I vetmi gjyqtar nga presidenti Moisiu me medaljen e mirënjohjes për punën time”

Gjyqtari Petrit Çomo i Gjykatës së Tiranës po përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Një tavolinë e çuditshme zbulohet në Murin e Madh kinez

Një tavolinë prej guri që daton nga mbretërimi i perandorit Wanli (1572-1630), i dinastisë Ming, u zbulua në majë të një kulle...

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë.

Sipas KE, me një masë të tillë do të ndalej mbingarkimi i spitaleve me pacientë të gripit sezonal së bashku me ata të infektuar me Covid-19.

Teksa ende nuk është gjetur vaskina për COVID-19, shkencëtarët kanë parashikuar një valë të dytë që në shtator teksa virusi është ende aktiv edhe tani në verë.

Por si masë parandaluese për të ruajtur sistemin shëndetësor, KE sheh që t’i paraprihet të paktën gripit sezonal i cili gjithmonë sjell pacientë në spitale në momentin e tij të shfaqjes.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...

Në 24 orët e fundit në Brazil shënohen 1.154 vdekje dhe në Meksikë 857 nga covid-19

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.154 vdekje, ndërsa në Meksikë 857.