Belgu e pranon Islamin para myftiut të Shkupit

Mos i humb

Turqi, urdhër arresti për 37 pjesëtarë të dyshuar të FETO-s

Prokurorët turq lëshuan të martën urdhër arresti për 37 persona nën dyshimet për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas...

Francë, vazhdojnë protestat e “jelekëve të verdhë”

Në javën e 67-të kanë vazhduar protestat e "jelekëve të verdhë" në të cilat protestohet kundër politikave të qeverisë së presidentit Emmanuel...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...

Spitali me 76 shtretër dhe 4 respiratorë, ajrimi duke hapur dritaret

TIRANË Në rast të një skenari të ngjashëm me Italinë, spitali infektiv në QSUT do të vihet i gjithi në dispozicion të...

Francezi Bastien Emanuel Paul Blanc e ka pranuar fenë Islame para Myftiut të Shkupit.

Në hapësirat e Myftinisë së Shkupit, para Myftiut Qenan Ef.Ismaili dhe në prani të kolektivit të myftinisë, z.Blanc i shoqëruar nga e fejuara e tij, pas një bashkëbisede me Myftiun Ismaili rreth njohurive të Islamit dhe arsyes për këtë vendim, publikisht deklaroi shehadetin me çka edhe pranoi fenë Islame si fe të tij në të ardhmen.
Marrë parasysh se e fejuara e tij ishte nga Shkupi, në prani të familjarëve dhe dëshmitarëve vijoi dhe ceremonia e nikahut sipas rregullave Islame.
Ndryshe, z.Blanc është i lundur në vitin 21.12.1973 në qytetin Tulus të Francës. Jeton dhe vepron në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Ai deri tek ky vendim ka ardhur pas një studimi rreth fesë Islame dhe e ka zgjedhur Islamin me vetëdëshirë, pa imponimin e dikujt./Kohaislame

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...