Belshi i bukur turistik, Rama: Thesari i fshehur, zhvillimi në agroturizëm dhe bujtina për pushuesit

Mos i humb

Fauci: Kemi gabuar me asimptomatikët…50% e rasteve totale, të transmetuara prej tyre

‘Kemi gabuar me asimptomatikët Sars-CoV-2’- Kështu u shpreh kryevirologu amerikan Anthony Fauci i cili theksoi se “Ajo që nuk e dinim në...

Inspektim në shkollën “Shaqe Mazreku” në Durrës, Ahmetaj: Të bëjmë tur gazetarësh që të shohin objektet e Rindërtimit, Rama: Po solle ata që nuk...

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj kanë inspektuar shkollën ‘’Shaqe Mazreku’’ e cila pritet të jetë e para që...

Dy qytete zvicerane, në 10 vendet me teknologjinë më të mirë në botë

Dy qytete zvicerane renditen në 10 top dhjetshën e vendeve me tekonologjinë më të zhvilluar në botë. Indeksi i...

Direkt pas votimit në Kuvend/ Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi betohet para Presidentit Meta

Nuk ka humbur fare kohë, por direkt pas votimit me 104 vota në Kuvend, ministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,...

Nga një ferr braktisjeje, në Belsh ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm. Kryeministri Edi Rama tha sot se “Belshi është kthyer në një destinacion turistik ku hapen vijimësisht bujtina e shërbime të reja për turistët”.

“Mirëmëngjes dhe me Belshin e kthyer nga një ferr braktisjeje, plehrash e ferrash, në një destinacion turistik ku hapen në vijimësi bujtina e shërbime të reja për turistët dhe përveç punës tradicionale në bujqësi, ku prodhimi rritet çdo vit, ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama.

Rilindja urbane në Belsh ka ndryshuar tërësisht qendrën e qytetit, duke përfshirë këtu rikonstruksionin e sheshit qendror të qytetit, hapësira të gjelbra, ndriçimin, sistemimin e bregut të liqenit në zonën e qendrës, krijimin e një amfiteatri në trajtën e forumit qytetar, shatërvanë, rikonstruksionin e fasadave përreth sheshit të qendrës, ndërtimin e një moli turistik si dhe skulptura arkitektonike në shesh.

I njohur si qyteti i 85 liqeneve karstike, Belshi është thesari i fshehur që pret të zbulohet nga qytetarët shqiptarë dhe turistët e huaj.

MIRËMËNGJES 😊

MIRËMËNGJES 😊dhe me Belshin e kthyer nga një ferr braktisjeje, plehrash e ferrash, në një destinacion turistik ku hapen vijimësisht bujtina e shërbime të reja për turistët dhe përveç punës tradicionale në bujqësi, ku prodhimi rritet çdo vit, ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm, ju uroj një ditë të mbarë🙏

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 11. August 2020
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të...

Kriza e koronavirusit/ Paralajmërimi i BE: Në disa shtete ka situatë më të keqe se në mars

EUROPË– Pandemia e koronavirusit ka krijuar një situatë shumë të vështirë që në fillim të këtij viti e duket se do të...

Republikanët sigurojnë votuesit amerikanë për tranzicion paqësor të pushtetit

Republikanët kanë reaguar me vendosmëri ndaj refuzimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u deklaruar rreth transferimit të pushtetit në mënyrë paqësore...

EULEX në aksion, bastisen zyrat e OVL-UÇK

Policë të armatosur të EULEX janë parë teksa kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtrare të...

Paris, sulm me thikë pranë “Charlie Hebdo”, plagosen 4 persona

Një person i armatosur me thikë ka sulmuar disa persona mëngjesin e së premtes në vendin ku më parë ndodheshin zyrat e...