Berat/ Iu gjet një automatik në shtëpi, arrestohet 17-vjeçari

Mos i humb

Balla: 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël sesa në 2013. Saliu dhe Luli kanë shtuar bizneset gjatë këtyre 7 viteve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se në fund të vitit 2019 figurojnë 83 mijë të punësuar më...

Turqia për OKB-në kontribuon me buxhetin më të madh se shumë vende të Evropës

Turqia ka pjesëmarrje të madhe në buxhetin financiar të Kombeve të Bashkuara (OKB), më shumë se shumë vende evropiane, ndërsa jep më...

Qipro e vendos Zvicrën në “Listën e karantinës”

Ata që duan të udhëtojnë në Qipro nga Zvicra, nga e enjtja (pasnesër)  i pret një ndryshim për të keq.

COVID-19 në një shkollë 9-vjeçare të Poliçanit, infektohen 4 mësuesë, pozitiv dhe një polic i Beratit

4 mësues në një shkollë 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçan kanë rezultuar të infektuar me Coronavirus. Mësuesit udhëtonin të gjithë së...

Një 17 vjeçar me iniciale Xh.S, është arrestuar nga Policia e Beratit në mëngjesin e kësaj të premteje (11.09.2020), pasi gjatë një kontrolli në banesën e tij i është një armë zjarri automatik pa leje.

Arrestimi  i tij është bërë në aksin rrugor Ura Vajgurore-Berat ku është kapur gjithashtu duke drejtuar një mjet pa leje drejtimi.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë së Beratit, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...