Berisha: Solidaritet me popullin mik turk, ngushëllime familjeve të viktimave

Mos i humb

OBSH kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar Covid-19

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675 milionë dollarë ndihmë...

Konflikt për motive të dobëta/ Kërkoheshin nga policia, prangosen 3 të rinj në Korçë

Tre shtetas të shpallur në kërkim kanë rënë në pranga nga policia e Korçës. Personat në fjalë kërkoheshin për...

Drogë e fshehur në sarbator dhe kroskot, arrestohen 2 persona në Kakavijë e Muriqan

Dy raste të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike janë regjistruar në Kakavijë dhe Muriqan. Në Kakavijë, në bazë...

Arrestohen 115 persona në mbarë vendin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka dhënë detaje nga aksioni i zhvilluar gjatë natës së kaluar, gati në të gjithë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur solidaritet me popullin turk pas tërmetit të fortë që goditi dje pjesën lindore të Turqisë. Në një postim në “Facebook”, Berisha iu shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave dhe iu uron shërim të shpejtë të plagosurve.

“Tërmet i rëndë godet Turqinë!
Të dashur miq, një tërmet i rëndë goditi dje pasdite Turqinë. Si pasojë e tij humbën jetën dhjetëra vetë dhe u plagosen disa qindra banorë të zonës si dhe u shkatërruan dhe dëmtuan mijëra banesa dhe biznese.
Duke shprehur ndjenjat e solidaritetit më të thellë popullit mik turk dhe autoriteteve turke, shpreh ngushëllimet e sinqerta familjeve të viktimave dhe uroj shërim të shpejtë e të plotë të plagosurve!”, shkruan Berisha.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...