Berna, qyteti më i popullarizuar në botë për “Instagram”

Mos i humb

Bardhi: Sot 5 prill dhe ende asnjë shqiptar nuk ka përfituar nga fondet

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi mendon se qeveria ka qenë e papërgatitur në fillim të krizës së shkaktuar nga COVID-19...

Shënohen edhe 6 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 6 të tjerë shërohen

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 105 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën...

Regjimi i Asadit: Izraeli ka kryer sulme ajrore në Homs

Regjimi i Bashar al-Asadit njoftoi se Izraeli ka kryer sulme të ashpra ajrore në provincën siriane Homs. Agjencia proregjimit...

Trump: Vendosja e maskave është çështje vullneti

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve u bëjnë thirrje të gjithë amerikanëve...

Berna, qyteti më i popullarizuar në botë për “Instagram”

Berna është zgjedhur si vendndodhja më e popullarizuar në “Instagram”, sipas një hulumtimi nga “Focus Focus”.

Kryeqyteti i Zvicrës, i njohur për kullën e orën mesjetare dhe ndërtesat mahnitëse, është zyrtarisht qyteti më i preferuar dimëror i përdoruesve të “Instagram” për të ngarkuar në llogaritë e tyre të mediave sociale.

Shumë udhëtarë duan të pasurojnë ‘Instagram’-in e tyre me fotografi të qytetit të bukur, duke i bërë xhelozë miqtë në shtëpi.

Sipas hulumtimit fjala “Bern” është përdorur si ‘hashtag’ mbi 1,082,000 herë.

Ky qytet është i pasur me shumë bukuri, që kanë mahnitur edhe turistët e huaj, duke mos hezituar të bëjnë fotografi dhe të tregojnë se ku janë.

Zvicra duket si një vend shumë i popullarizuar për përdoruesit e ‘Instagram’, pasi tri qytete ndodhen në top 10.

Në vendin e dytë është Aspeni në Amerikë, kurse i treti Northern Lights në Tromso të Norvegjisë. Zermatt është në vendin e gjashtë, kurse Grindelwald në vendin e dhjetë.

Këto janë 10 qytetet më të njohura të Instagram në botë:

Bern, Zvicër – 1,082,440 foto
Aspen, Kolorado, SHBA – 935,040 foto
Northern Lights, Tromso, Norvegji – 768,516 foto
Chamonix, Francë – 611,675 foto
Yosemite National Park, Kalifornia, SHBA – 596,214 foto
Zermatt, Zvicër – 400,215 foto
Yellowstone National Park, SHBA – 314,870 foto
Bled, Sllovenia – 306,285 foto
Cesky Krumlov, Çeki – 179,914 foto
Grindelwald, Zvicër – 149,836 foto
/Albinfo.ch/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).