Bisedime BE-SHBA për marrjen e provave elektronike

Mos i humb

Pije natyrale nga vetëm dy përbërës: Pastron veshkat dhe shikoni si dalin jashtë gurëzit

Veshkat i mundësojnë trupit tonë eliminimin e helmeve dhe na eliminojnë ndotjet nga qarkullimi i gjakut Fatkeqësisht ato funksione...

Katari ofron ndihmë mjekësore për Italinë

Katari dërgoi 2 spitale fushore në Itali për të mbështetur luftën e tyre kundër pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19).

Pas 2 javësh në shtëpi, kancelarja gjermane Merkel lë karantinën, rikthehet në zyrë

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dhënë fund karantinimit pasi përfundoi afatin 14- ditor. Pavarësisht se rezultoi negative në 3 teste Merkel...

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim koronavirusin

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, u ka bërë apel autoriteteve në SHBA...

Komisioni Europian bëri një shqyrtim të parë, gjatë një takimi me ministrat e Drejtësisë në Luksemburg, mbi bisedimet me SHBA-në, për të lehtësuar marrjen e provave elektronike, të filluara më 25 shtator.

Këto diskutime, të cilat përfshijnë çështjen e postave elektronike ose SMS-ve në hetimet penale përtej kufijve të BE-së, duhet të rifillojnë në nëntor, njoftoi institucioni.

Aktualisht, afatet për autoritetet gjyqësore europiane, për të marrë nga operatorët amerikanë të dhënat e kërkuara për një hetim, mund të vonohen deri në 10 muaj.

Komisioni ka tre objektiva: të sigurojë një afat 10-ditor për sigurimin e të dhënave të kërkuara, të shmangë konfliktet ligjore duke rënë dakord për përcaktimin dhe llojet e të dhënave të përfshira në marrëveshje, si edhe të sigurojë mbrojtjen e të dhënave dhe të jetës private.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...